↑ 03:00 PM - 500M Mixed "A" Final (race 53)
lane-1: 2nd, 2:11.84 Capital City Dragons
lane-2: 1st, 2:07.70 Brooklyn Tech Ohana
lane-3: 3rd, 2:11.88 PDBA Mixed Yutes
lane-4: 4th, 2:19.03 Brooklyn Tech Dragons
↑ 04:44 PM - 500M Mixed "A" Major Final (race 66)
lane-1: 3rd, 2:01.09 Catch22
lane-2: 1st, 1:59.18 DCH Mixed 1
lane-3: 2nd, 1:59.39 United Dragons
lane-4: 4th, 2:03.86 PennDBC
↑ 04:36 PM - 500M Mixed "A" Minor Final (race 65)
lane-1: 4th, 2:08.30 BDBC Racing Wind
lane-2: 1st, 2:03.62 NY Wall Street Dragons
lane-3: 2nd, 2:08.08 Blazing Dragons - Fire
lane-4: 3rd, 2:08.11 Relentless Mixed
↑ 01:40 PM - 500M Mixed "A" Semi-final 1 (race 43)
lane-1: 3rd, 2:07.49 Blazing Dragons - Fire
lane-2: 1st, 2:01.18 United Dragons
lane-3: 2nd, 2:02.98 Catch22
lane-4: 4th, 2:10.80 BDBC Racing Wind
↑ 01:48 PM - 500M Mixed "A" Semi-final 2 (race 44)
lane-1: 3rd, 2:04.93 NY Wall Street Dragons
lane-2: 1st, 2:00.67 DCH Mixed 1
lane-3: 2nd, 2:02.91 PennDBC
lane-4: 4th, 2:07.34 Relentless Mixed
↑ 02:52 PM - 500M Mixed "B" Final (race 52)
lane-1: 3rd, 2:38.44 Healthy Dragons 1
lane-2: 1st, 2:15.15 DCH Youth Mash Up
lane-3: 2nd, 2:17.27 Brooklyn Tech Knights
lane-4: 4th, 3:07.50 Healthy Dragons 2
↑ 04:28 PM - 500M Mixed "B" Major Final (race 64)
lane-1: 4th, 2:15.05 Fairmount Pk Commodores
lane-2: 2nd, 2:07.66 DCH Mixed 2
lane-3: 1st, 2:03.32 Phila Police Boat Team
lane-4: 3rd, 2:09.59 Seadogs
↑ 04:20 PM - 500M Mixed "B" Minor Final (race 63)
lane-1: 3rd, 2:16.41 BDBC - Paddling Fire
lane-2: 1st, 2:09.90 River Runners
lane-3: 2nd, 2:14.44 Ithaca Gorges Dragons
lane-4: 4th, 2:16.66 UMUC Virtual Dragons
↑ 01:24 PM - 500M Mixed "B" Semi-Final 1 (race 41)
lane-1: 3rd, 2:13.54 Ithaca Gorges Dragons
lane-2: 1st, 2:02.71 Phila Police Boat Team
lane-3: 2nd, 2:12.68 Fairmount Pk Commodores
lane-4: 4th, 2:15.34 BDBC - Paddling Fire
↑ 01:32 PM - 500M Mixed "B" Semi-Final 2 (race 42)
lane-1: 2nd, 2:07.71 Seadogs
lane-2: 1st, 2:06.70 DCH Mixed 2
lane-3: 3rd, 2:13.68 River Runners
lane-4: 4th, 2:19.91 UMUC Virtual Dragons
↑ 04:12 PM - 500M Mixed "C" Major Final (race 62)
lane-1: 2nd, 2:18.76 MSK Dragons
lane-2: 1st, 2:18.12 UrbanPromise
lane-3: 3rd, 2:21.37 Motley Krewe
lane-4: 4th, 2:21.77 Sugarhouse Sugar Dragons
↑ 04:04 PM - 500M Mixed "C" Minor Final (race 61)
lane-1: 3rd, 2:31.42 Wells Fargo
lane-2: 2nd, 2:24.16 Pottstown Dragon Warriors
lane-3: 1st, 2:22.25 Paddletects
lane-4: 4th, 2:32.72 Motley Krewe Too
↑ 01:08 PM - 500M Mixed "C" Semi-Final 1 (race 39)
lane-1: 4th, 2:22.61 Wells Fargo
lane-2: 1st, 2:19.22 Motley Krewe
lane-3: 2nd, 2:19.65 MSK Dragons
lane-4: 3rd, 2:21.42 Paddletects
↑ 01:16 PM - 500M Mixed "C" Semi-Final 2 (race 40)
lane-1: 4th, 2:32.44 Motley Krewe Too
lane-2: 3rd, 2:24.09 Pottstown Dragon Warriors
lane-3: 2nd, 2:22.92 Sugarhouse Sugar Dragons
lane-4: 1st, 2:21.85 UrbanPromise
↑ 03:56 PM - 500M Mixed "D" Major Final (race 60)
lane-1: 4th, 2:22.91 Filthy Oars
lane-2: 2nd, 2:17.31 NSM Dragons
lane-3: 1st, 2:17.29 Stroke It
lane-4: 3rd, 2:22.10 Dragon Boat Crew
↑ 03:48 PM - 500M Mixed "D" Minor Final (race 59)
lane-1: 3rd, 2:41.52 Temple EM
lane-2: 2nd, 2:40.41 Comcast VETNET Team Freedom
lane-3: 1st, 2:27.21 TUH Cherry Bombs
lane-4: 4th, 2:46.71 AQUA
↑ 12:52 PM - 500M Mixed "D" Semi-Final 1 (race 37)
lane-1: 2nd, 2:28.62 Filthy Oars
lane-2: 3rd, 2:29.38 TUH Cherry Bombs
lane-3: 1st, 2:23.26 Stroke It
lane-4: 4th, 2:30.70 Temple EM
↑ 01:00 PM - 500M Mixed "D" Semi-Final 2 (race 38)
lane-1: 1st, 2:24.28 NSM Dragons
lane-2: 2nd, 2:26.61 Dragon Boat Crew
lane-3: 3rd, 2:27.85 Comcast VETNET Team Freedom
lane-4: 4th, 2:46.39 AQUA
↑ 03:40 PM - 500M Mixed "E" Major Final (race 58)
lane-1: 3rd, 2:25.55 Philly Millwrights
lane-2: 1st, 2:18.36 Narberth Ambulance
lane-3: 2nd, 2:19.77 Team NK
lane-4: 4th, 2:31.66 Mokan's Mighty Veterans
↑ 03:32 PM - 500M Mixed "E" Minor Final (race 57)
lane-1: 4th, 2:45.86 Philly Phorce 3
lane-2: 3rd, 2:45.00 SJU Hawks
lane-3: 2nd, 2:37.92 West Water Warriors
lane-4: 1st, 2:33.07 Philly Phorce
↑ 12:36 PM - 500M Mixed "E" Semi-Final 1 (race 35)
lane-1: 4th, 2:43.65 Philly Phorce 3
lane-2: 2nd, 2:27.16 Philly Millwrights
lane-3: 1st, 2:23.50 Team NK
lane-4: 3rd, 2:34.48 West Water Warriors
↑ 12:44 PM - 500M Mixed "E" Semi-Final 2 (race 36)
lane-1: 3rd, 2:40.71 SJU Hawks
lane-2: 2nd, 2:30.09 Mokan's Mighty Veterans
lane-3: 1st, 2:27.76 Narberth Ambulance
lane-4: 4th, 2:41.72 Philly Phorce
↑ 03:24 PM - 500M Mixed "F" Major Final (race 56)
lane-1: 2nd, 2:26.74 Warrior Redemption
lane-2: 1st, 2:22.08 Dangerous Critters
lane-3: 4th, 2:52.43 Comcast NBCUniversal ERG
lane-4: 3rd, 2:37.34 Comcast VETNET HQ
↑ 03:16 PM - 500M Mixed "F" Minor Final (race 55)
lane-1: 4th, 2:47.88 Rowdy River Rangers
lane-2: 1st, 2:33.13 Plumbers Union 690
lane-3: 2nd, 2:40.54 440 Let it Run 2016
lane-4: 3rd, 2:43.34 NF Family Assoc.
↑ 12:12 PM - 500M Mixed "F" Semi-Final 1 (race 32)
lane-1: 3rd, 2:48.16 Turning Points for Children
lane-2: 2nd, 2:36.35 Comcast VETNET HQ
lane-3: 1st, 2:35.38 Comcast NBCUniversal ERG
lane-4: 4th, 3:01.36 Comcast Dragons
↑ 12:20 PM - 500M Mixed "F" Semi-Final 2 (race 33)
lane-1: 4th, 2:42.55 Rowdy River Rangers
lane-2: 1st, 2:28.74 Warrior Redemption
lane-3: 3rd, 2:39.24 440 Let it Run 2016
lane-4: 2nd, 2:36.77 Plumbers Union 690
↑ 12:28 PM - 500M Mixed "F" Semi-Final 3 (race 34)
lane-1: 3rd, 2:48.25 Philly Phorce 2
lane-2: 1st, 2:25.44 Dangerous Critters
lane-3: 2nd, 2:43.60 NF Family Assoc.
↑ 03:08 PM - 500M Mixed "F" Tail Final (race 54)
lane-1: 2nd, 2:46.67 Comcast Dragons
lane-2: 3rd, 2:52.94 Turning Points for Children
lane-3: 1st, 2:33.11 Philly Phorce 2
↑ 09:00 AM - 500M Mixed Qualifier 1 (race 8)
lane-1: 2nd, 2:22.69 MSK Dragons
lane-2: 4th, 2:32.66 Stroke It
lane-3: 3rd, 2:31.80 TUH Cherry Bombs
lane-4: 1st, 2:02.75 United Dragons
↑ 09:08 AM - 500M Mixed Qualifier 2 (race 9)
lane-1: 4th, 2:41.14 Narberth Ambulance
lane-2: 3rd, 2:37.05 Temple EM
lane-3: 2nd, 2:37.03 Filthy Oars
lane-4: 1st, 2:31.73 Dragon Boat Crew
↑ 09:16 AM - 500M Mixed Qualifier 3 (race 10)
lane-1: 3rd, 2:43.41 West Water Warriors
lane-2: 2nd, 2:42.34 SJU Hawks
lane-3: 4th, 2:48.38 440 Let it Run 2016
lane-4: 1st, 2:17.98 UMUC Virtual Dragons
↑ 09:24 AM - 500M Mixed Qualifier 4 (race 11)
lane-1: 3rd, 2:48.30 Comcast NBCUniversal ERG
lane-2: 4th, 3:13.61 Comcast Dragons
lane-3: 1st, 2:32.79 Comcast VETNET Team Freedom
lane-4: 2nd, 2:48.20 Comcast VETNET HQ
↑ 09:32 AM - 500M Mixed Qualifier 5 (race 12)
lane-1: 4th, 2:15.21 DCH Youth Mash Up
lane-2: 1st, 2:07.45 Brooklyn Tech Ohana
lane-3: 3rd, 2:13.01 Capital City Dragons
lane-4: 2nd, 2:12.76 PDBA Mixed Yutes
↑ 09:40 AM - 500M Mixed Qualifier 6 (race 13)
lane-1: 2nd, 2:19.61 Brooklyn Tech Knights
lane-2: 3rd, 2:44.05 Healthy Dragons 1
lane-3: 1st, 2:17.00 Brooklyn Tech Dragons
lane-4: 4th, 3:07.73 Healthy Dragons 2
↑ 09:48 AM - 500M Mixed Qualifier 7 (race 14)
lane-1: 2nd, 2:17.05 Ithaca Gorges Dragons
lane-2: 3rd, 2:40.36 Team NK
lane-3: 4th, 3:00.23 Rowdy River Rangers
lane-4: 1st, 2:14.46 Seadogs
↑ 09:56 AM - 500M Mixed Qualifier 8 (race 15)
lane-1: 2nd, 2:06.35 Blazing Dragons - Fire
lane-2: 3rd, 2:08.29 DCH Mixed 2
lane-3: 1st, 2:03.51 PennDBC
lane-4: 4th, 3:07.10 Turning Points for Children
↑ 10:04 AM - 500M Mixed Qualifier 9 (race 16)
lane-1: 3rd, 2:44.95 Philly Phorce
lane-2: 4th, 2:57.79 Philly Phorce 2
lane-3: 2nd, 2:42.46 Philly Phorce 3
lane-4: 1st, 2:08.57 Phila Police Boat Team
↑ 10:12 AM - 500M Mixed Qualifier 10 (race 17)
lane-1: 1st, 2:05.45 NY Wall Street Dragons
lane-2: 2nd, 2:10.32 Fairmount Pk Commodores
lane-3: 3rd, 2:39.47 Mokan's Mighty Veterans
lane-4: 4th, 2:47.54 Warrior Redemption
↑ 10:20 AM - 500M Mixed Qualifier 11 (race 18)
lane-1: 1st, 2:07.09 BDBC Racing Wind
lane-2: 4th, 2:33.09 NSM Dragons
lane-3: 2nd, 2:13.88 River Runners
lane-4: 3rd, 2:28.73 UrbanPromise
↑ 10:28 AM - 500M Mixed Qualifier 12 (race 19)
lane-1: 1st, 2:17.75 BDBC - Paddling Fire
lane-2: 3rd, 2:48.99 NF Family Assoc.
lane-3: DNR Dragon Masters
lane-4: 2nd, 2:26.25 Motley Krewe Too
↑ 10:36 AM - 500M Mixed Qualifier 13 (race 20)
lane-1: 2nd, 2:03.15 Catch22
lane-2: 1st, 1:59.44 DCH Mixed 1
lane-3: 4th, 3:15.80 Plumbers Union 690
lane-4: 3rd, 2:23.97 Sugarhouse Sugar Dragons
↑ 10:44 AM - 500M Mixed Qualifier 14 (race 21)
lane-1: 2nd, 2:27.03 Wells Fargo
lane-2: 1st, 2:07.26 Relentless Mixed
lane-3: 4th, 2:47.47 Dangerous Critters
lane-4: 3rd, 2:27.88 Paddletects
↑ 10:52 AM - 500M Mixed Qualifier 15 (race 22)
lane-1: 3rd, 2:38.94 AQUA
lane-2: 2nd, 2:21.56 Motley Krewe
lane-3: 1st, 2:21.16 Pottstown Dragon Warriors
lane-4: 4th, 2:39.54 Philly Millwrights
↑ 11:56 AM - 500M Mixed Semi-Final 1 (race 30)
lane-1: 3rd, 2:18.59 Brooklyn Tech Knights
lane-2: 1st, 2:13.52 PDBA Mixed Yutes
lane-3: 2nd, 2:15.82 Capital City Dragons
lane-4: 4th, 2:46.61 Healthy Dragons 1
↑ 12:04 PM - 500M Mixed Semi-Final 2 (race 31)
lane-1: 2nd, 2:15.14 Brooklyn Tech Dragons
lane-2: 1st, 2:08.87 Brooklyn Tech Ohana
lane-3: 3rd, 2:17.00 DCH Youth Mash Up
lane-4: 4th, 3:01.82 Healthy Dragons 2
↑ 08:00 AM - 500M Open Heat 1 (race 1)
lane-1: DNR Army 2
lane-2: 2nd, 2:21.92 PORK CHOP
lane-3: 3rd, 2:27.20 Army 1
lane-4: 1st, 2:06.27 Philly Chinatown
↑ 11:00 AM - 500M Open Heat 2 (race 23)
lane-1: 1st, 2:04.56 Philly Chinatown
lane-2: 4th, 2:51.06 Army 2
lane-3: 3rd, 2:20.97 Army 1
lane-4: 2nd, 2:17.53 PORK CHOP
↑ 01:56 PM - 500M Open Heat 3 (race 45)
lane-1: 3rd, 2:26.59 Army 1
lane-2: 2nd, 2:15.50 PORK CHOP
lane-3: 4th, 2:58.57 Army 2
lane-4: 1st, 2:06.56 Philly Chinatown
↑ 02:44 PM - 500M Women's "A" Major Final (race 51)
lane-1: 3rd, 2:17.73 Flying Phoenix Crush
lane-2: 1st, 2:04.83 Flying Phoenix Red
lane-3: 2nd, 2:06.43 Schuylkill Dragons Purple
lane-4: 4th, 2:17.79 Relentless PW
↑ 02:36 PM - 500M Women's "A" Minor Final (race 50)
lane-1: 3rd, 2:24.72 Philadelphia Flying Phoenix Co
lane-2: 2nd, 2:20.31 River Goddesses
lane-3: 1st, 2:16.12 DCDBC First Ladies
lane-4: 4th, 2:28.32 Blazing Dragons Force
↑ 11:40 AM - 500M Women's "A" Semi-final 1 (race 28)
lane-1: 2nd, 2:16.16 Flying Phoenix Crush
lane-2: 1st, 2:10.81 Schuylkill Dragons Purple
lane-3: 3rd, 2:16.79 DCDBC First Ladies
lane-4: 4th, 2:27.27 Philadelphia Flying Phoenix Co
↑ 11:48 AM - 500M Women's "A" Semi-final 2 (race 29)
lane-1: 3rd, 2:23.60 River Goddesses
lane-2: 1st, 2:06.55 Flying Phoenix Red
lane-3: 2nd, 2:19.41 Relentless PW
lane-4: 4th, 2:28.83 Blazing Dragons Force
↑ 02:28 PM - 500M Women's "B" Major Final (race 49)
lane-1: 3rd, 2:30.33 Victorious Secret
lane-2: 1st, 2:27.65 Jersey Girls
lane-3: 2nd, 2:28.16 Schuylkill Dragons Gold
lane-4: 4th, 2:37.16 Relentless
↑ 02:20 PM - 500M Women's "B" Minor Final (race 48)
lane-1: 3rd, 2:38.19 River Sisters
lane-2: 2nd, 2:35.88 Hope Afloat USA
lane-3: 1st, 2:29.43 Belle Bateau
lane-4: 4th, 2:39.65 Witches of East Greenwich I
↑ 11:24 AM - 500M Women's "B" Semi-Final 1 (race 26)
lane-1: 4th, 2:36.31 River Sisters
lane-2: 1st, 2:25.42 Schuylkill Dragons Gold
lane-3: 3rd, 2:30.43 Belle Bateau
lane-4: 2nd, 2:28.19 Victorious Secret
↑ 11:32 AM - 500M Women's "B" Semi-Final 2 (race 27)
lane-1: 1st, 2:28.67 Jersey Girls
lane-2: 2nd, 2:29.56 Relentless
lane-3: 3rd, 2:34.30 Hope Afloat USA
lane-4: 4th, 2:39.20 Witches of East Greenwich I
↑ 02:12 PM - 500M Women's "C" Major Final (race 47)
lane-1: 1st, 2:36.08 Witches of East Greenwich VII
lane-2: 2nd, 2:36.78 Witches of East Greenwich IX
lane-3: 4th, 2:41.56 Witches of East Greenwich V
lane-4: 3rd, 2:41.44 Witches of East Greenwich VIII
↑ 02:04 PM - 500M Women's "C" Minor Final (race 46)
lane-1: 4th, 2:56.25 Witches of East Greenwich X
lane-2: 2nd, 2:46.05 Witches of East Greenwich VI
lane-3: 1st, 2:46.03 Witches of East Greenwich II
lane-4: 3rd, 2:47.23 Witches of East Greenwich IV
↑ 11:08 AM - 500M Women's "C" Semi-Final 1 (race 24)
lane-1: 4th, 2:54.65 Witches of East Greenwich X
lane-2: 2nd, 2:43.35 Witches of East Greenwich VII
lane-3: 1st, 2:41.26 Witches of East Greenwich V
lane-4: 3rd, 2:43.57 Witches of East Greenwich II
↑ 11:16 AM - 500M Women's "C" Semi-Final 2 (race 25)
lane-1: 2nd, 2:43.43 Witches of East Greenwich VIII
lane-2: 1st, 2:37.04 Witches of East Greenwich IX
lane-3: 4th, 2:55.55 Witches of East Greenwich IV
lane-4: 3rd, 2:46.81 Witches of East Greenwich VI
↑ 08:10 AM - 500M Women's Qualifier 1 (race 2)
lane-1: 1st, 2:19.91 River Goddesses
lane-2: 2nd, 2:30.45 Relentless
lane-3: 3rd, 2:55.41 Witches of East Greenwich IV
lane-4: 4th, 3:00.73 Witches of East Greenwich X
↑ 08:20 AM - 500M Women's Qualifier 2 (race 3)
lane-1: 2nd, 2:08.90 Schuylkill Dragons Purple
lane-2: 1st, 2:05.88 Flying Phoenix Red
lane-3: 3rd, 2:32.71 Belle Bateau
lane-4: 4th, 3:16.50 Witches of East Greenwich VI
↑ 08:28 AM - 500M Women's Qualifier 3 (race 4)
lane-1: 3rd, 2:42.32 Witches of East Greenwich I
lane-2: 1st, 2:26.98 Philadelphia Flying Phoenix Co
lane-3: 2nd, 2:28.30 Blazing Dragons Force
lane-4: 4th, 2:51.23 Witches of East Greenwich VII
↑ 08:36 AM - 500M Women's Qualifier 4 (race 5)
lane-1: 2nd, 2:18.06 Relentless PW
lane-2: 1st, 2:17.51 DCDBC First Ladies
lane-3: 4th, 3:04.76 Witches of East Greenwich II
lane-4: 3rd, 2:55.79 Witches of East Greenwich VIII
↑ 08:44 AM - 500M Women's Qualifier 5 (race 6)
lane-1: 1st, 2:20.83 Flying Phoenix Crush
lane-2: 3rd, 2:33.93 Jersey Girls
lane-3: 2nd, 2:32.66 Schuylkill Dragons Gold
lane-4: 4th, 2:54.77 Witches of East Greenwich V
↑ 08:52 AM - 500M Women's Qualifier 6 (race 7)
lane-1: 1st, 2:33.47 Hope Afloat USA
lane-2: 2nd, 2:34.66 River Sisters
lane-3: 4th, 2:46.62 Witches of East Greenwich IX
lane-4: 3rd, 2:38.82 Victorious Secret