Display:
Sort by:
1 event. refresh for latest info.

  1. 500M

    04:30 PM - 500M Mixed (race 52)

    lane-2: 5th, 5:00.00 NSM Dragons

    05:40 PM - 500M Mixed "A" Major Final (race 59)

    lane-1: 4th, 2:03.93 Chan Clamp Crusaders

    lane-2: 2nd, 2:00.59 DC Dragons Performance

    lane-3: 1st, 2:00.12 Dead Presidents Mixed

    lane-4: 3rd, 2:02.19 Catch22

    lane-5: 5th, 2:08.99 PennDBC

    05:30 PM - 500M Mixed "A" Minor Final (race 58)

    lane-1: 2nd, 2:03.82 Phila Police Boat Team

    lane-2: 1st, 2:02.73 DCH Racing 1

    lane-3: 3rd, 2:09.26 Relentless Mixed

    lane-4: 4th, 2:12.53 Ithaca Gorges

    lane-5: 5th, 2:16.77 BDBC Burning Water

    02:10 PM - 500M Mixed "A" Semi-final 1 (race 38)

    lane-1: 3rd, 2:04.74 Relentless Mixed

    lane-2: 1st, 2:00.94 DC Dragons Performance

    lane-3: 2nd, 2:02.20 Catch22

    lane-4: 5th, 2:12.41 Phila Police Boat Team

    lane-5: 4th, 2:12.11 Ithaca Gorges

    02:20 PM - 500M Mixed "A" Semi-final 2 (race 39)

    lane-1: 2nd, 2:03.24 Chan Clamp Crusaders

    lane-2: 3rd, 2:04.08 PennDBC

    lane-3: 1st, 2:00.44 Dead Presidents Mixed

    lane-4: 4th, 2:07.91 DCH Racing 1

    lane-5: 5th, 2:19.42 BDBC Burning Water

    05:20 PM - 500M Mixed "B" Major Final (race 57)

    lane-1: 2nd, 2:10.10 DCH Hybrid

    lane-2: 1st, 2:07.13 Blazing Dragons - Fire

    lane-3: 3rd, 2:11.33 PDBA/DBC Yutes

    lane-4: 4th, 2:11.36 NY Wall Street Dragons

    lane-5: 5th, 2:18.63 Fairmount Pk Commodores

    05:10 PM - 500M Mixed "B" Minor Final (race 56)

    lane-1: 2nd, 2:14.26 River Runners

    lane-2: 1st, 2:14.10 BDBC - Paddling Fire

    lane-3: 3rd, 2:20.07 Relentless Rock the Boat

    lane-4: 4th, 2:21.30 NYPD Mixed

    lane-5: 5th, 2:43.58 Motley Krewe

    01:50 PM - 500M Mixed "B" Semi-Final 1 (race 36)

    lane-1: 3rd, 2:15.38 Fairmount Pk Commodores

    lane-2: 1st, 2:09.84 Blazing Dragons - Fire

    lane-3: 2nd, 2:10.87 NY Wall Street Dragons

    lane-4: 4th, 2:26.98 River Runners

    lane-5: 5th, 2:30.95 Motley Krewe

    02:00 PM - 500M Mixed "B" Semi-Final 2 (race 37)

    lane-1: 3rd, 2:16.17 Relentless Rock the Boat

    lane-2: 1st, 2:10.66 PDBA/DBC Yutes

    lane-3: 2nd, 2:12.07 DCH Hybrid

    lane-4: 5th, 2:20.50 NYPD Mixed

    lane-5: 4th, 2:17.77 BDBC - Paddling Fire

    05:00 PM - 500M Mixed "C" Major Final (race 55)

    lane-1: 1st, 2:15.80 Pottstown Dragon Warriors

    lane-2: 2nd, 2:22.77 DB Crew Dynamic Paddlers

    lane-3: 4th, 2:23.57 DCH Youth 1

    lane-4: 5th, 2:33.17 Temple EM

    lane-5: 3rd, 2:23.27 MSK Dragons

    04:50 PM - 500M Mixed "C" Minor Final (race 54)

    lane-1: 1st, 2:26.17 Narberth Ambulance

    lane-2: 2nd, 2:28.37 Sugarhouse Sugar Dragons

    lane-3: 5th, 2:40.98 Wells Fargo

    lane-4: 4th, 2:32.91 Nielsen Kellerman

    lane-5: 3rd, 2:32.17 Stroke It

    01:30 PM - 500M Mixed "C" Semi-Final 1 (race 34)

    lane-1: 1st, 2:22.72 DB Crew Dynamic Paddlers

    lane-2: 4th, 2:33.63 Sugarhouse Sugar Dragons

    lane-3: 3rd, 2:28.33 MSK Dragons

    lane-4: 2nd, 2:27.83 Temple EM

    lane-5: 5th, 2:33.96 Nielsen Kellerman

    01:40 PM - 500M Mixed "C" Semi-Final 2 (race 35)

    lane-1: 1st, 2:22.86 DCH Youth 1

    lane-2: 3rd, 2:33.06 Wells Fargo

    lane-3: 2nd, 2:24.26 Pottstown Dragon Warriors

    lane-4: 4th, 2:34.56 Narberth Ambulance

    lane-5: 5th, 2:44.94 Stroke It

    04:40 PM - 500M Mixed "D" Major Final (race 53)

    lane-1: 4th, 2:36.09 Comcast VETNET HQ

    lane-2: 1st, 2:23.59 RoFoMoFo's

    lane-3: 3rd, 2:33.29 UrbanPromise

    lane-4: 2nd, 2:27.72 Paddletects

    lane-5: 5th, 2:41.43 TUH Cherry Bombs

    04:30 PM - 500M Mixed "D" Minor Final (race 52)

    lane-1: 3rd, 3:00.19 Comcast VETNET Freedom

    lane-3: 1st, 2:40.25 Motley Krewe, Too!

    lane-4: 2nd, 2:47.59 DMac and the Firebreathers

    lane-5: 4th, 3:06.10 Comcast APA Dragons

    01:10 PM - 500M Mixed "D" Semi-Final 1 (race 32)

    lane-1: 1st, 2:22.38 RoFoMoFo's

    lane-2: 3rd, 2:29.78 TUH Cherry Bombs

    lane-3: 2nd, 2:22.78 Paddletects

    lane-4: 5th, 2:57.50 Comcast VETNET Freedom

    lane-5: 4th, 2:47.39 DMac and the Firebreathers

    01:20 PM - 500M Mixed "D" Semi-Final 2 (race 33)

    lane-1: 2nd, 2:33.83 Comcast VETNET HQ

    lane-2: 5th, 3:00.64 Comcast APA Dragons

    lane-3: 1st, 2:31.93 UrbanPromise

    lane-4: 4th, 2:43.60 NSM Dragons

    lane-5: 3rd, 2:35.00 Motley Krewe, Too!

    04:20 PM - 500M Mixed "E" Major Final (race 51)

    lane-1: 1st, 2:26.69 Pimps & Oars

    lane-2: 2nd, 2:29.39 BofA: No Prob-llama

    lane-3: 4th, 2:39.43 Philly Millwrights

    lane-4: 3rd, 2:37.69 Dangerous Critters

    lane-5: 5th, 2:55.03 AQUA DRAGONS

    04:10 PM - 500M Mixed "E" Minor Final (race 50)

    lane-1: 4th, 3:07.04 Philly Phorce 2

    lane-2: 3rd, 2:53.84 Comcast Diversity Dragons I

    lane-3: 1st, 2:46.93 Turning Points for Children

    lane-4: 5th, 3:10.08 Comcast Diversity Dragons II

    lane-5: 2nd, 2:50.94 440 Let it Run 2017

    12:50 PM - 500M Mixed "E" Semi-Final 1 (race 30)

    lane-1: 4th, 2:49.02 Comcast Diversity Dragons II

    lane-2: 1st, 2:29.80 BofA: No Prob-llama

    lane-3: 2nd, 2:37.14 Dangerous Critters

    lane-4: 3rd, 2:42.08 Turning Points for Children

    lane-5: 5th, 2:49.08 Philly Phorce 2

    01:00 PM - 500M Mixed "E" Semi-Final 2 (race 31)

    lane-1: 1st, 2:33.86 Philly Millwrights

    lane-2: 4th, 2:42.83 Comcast Diversity Dragons I

    lane-3: 2nd, 2:34.76 Pimps & Oars

    lane-4: 5th, 2:51.83 440 Let it Run 2017

    lane-5: 3rd, 2:37.26 AQUA DRAGONS

    04:00 PM - 500M Mixed "F" Major Final (race 49)

    lane-1: 4th, 2:47.81 Mokan's Mighty Veterans

    lane-2: 1st, 2:30.83 Filthy Oars

    lane-3: 3rd, 2:36.40 Draggin' Butt

    lane-4: 2nd, 2:36.30 Healthy Dragons 2

    03:50 PM - 500M Mixed "F" Minor Final (race 48)

    lane-1: 3rd, 2:55.56 SJU Hawks

    lane-2: 2nd, 2:46.09 JustHepB

    lane-3: 1st, 2:45.55 Healthy Dragons 1

    lane-4: 4th, 3:00.43 West Water Warriors

    12:20 PM - 500M Mixed "F" Semi-Final 1 (race 27)

    lane-1: 4th, 2:54.39 NF Family Assoc.

    lane-2: 3rd, 2:48.02 West Water Warriors

    lane-3: 1st, 2:32.37 Healthy Dragons 2

    lane-4: 2nd, 2:46.32 Healthy Dragons 1

    12:30 PM - 500M Mixed "F" Semi-Final 2 (race 28)

    lane-2: 2nd, 2:44.03 Mokan's Mighty Veterans

    lane-3: 1st, 2:38.39 Filthy Oars

    lane-4: 3rd, 2:56.60 Parx Casino

    12:40 PM - 500M Mixed "F" Semi-Final 3 (race 29)

    lane-1: 2nd, 2:46.65 JustHepB

    lane-2: 3rd, 2:52.49 SJU Hawks

    lane-3: 1st, 2:37.18 Draggin' Butt

    03:40 PM - 500M Mixed "F" Tail Final (race 47)

    lane-1: 1st, 2:46.28 Parx Casino

    lane-2: 2nd, 3:00.42 NF Family Assoc.

    09:00 AM - 500M Mixed Qualifier 1 (race 7)

    lane-1: 2nd, 2:18.03 Relentless Rock the Boat

    lane-2: 5th, 3:03.99 Healthy Dragons 1

    lane-3: 1st, 2:11.66 PDBA/DBC Yutes

    lane-4: 4th, 2:53.35 Healthy Dragons 2

    lane-5: 3rd, 2:29.97 DCH Youth 1

    09:10 AM - 500M Mixed Qualifier 2 (race 8)

    lane-1: 3rd, 2:40.98 DMac and the Firebreathers

    lane-2: 2nd, 2:34.74 TUH Cherry Bombs

    lane-3: 1st, 2:23.33 MSK Dragons

    lane-4: 5th, 3:01.15 Draggin' Butt

    lane-5: 4th, 2:48.48 AQUA DRAGONS

    09:20 AM - 500M Mixed Qualifier 3 (race 9)

    lane-1: 1st, 2:26.77 Narberth Ambulance

    lane-2: 2nd, 2:27.17 Temple EM

    lane-3: 3rd, 2:31.87 Stroke It

    lane-4: 4th, 3:10.59 NF Family Assoc.

    09:30 AM - 500M Mixed Qualifier 4 (race 10)

    lane-1: 3rd, 2:47.00 440 Let it Run 2017

    lane-2: 4th, 2:53.07 SJU Hawks

    lane-3: 5th, 2:55.47 West Water Warriors

    lane-4: 2nd, 2:42.53 Dangerous Critters

    lane-5: 1st, 2:33.69 Paddletects

    09:40 AM - 500M Mixed Qualifier 5 (race 11)

    lane-1: 1st, 2:36.04 Comcast APA Dragons

    lane-2: 5th, 2:47.88 Comcast Diversity Dragons II

    lane-3: 2nd, 2:36.34 Comcast VETNET Freedom

    lane-4: 4th, 2:46.78 Comcast Diversity Dragons I

    lane-5: 3rd, 2:36.91 Comcast VETNET HQ

    09:50 AM - 500M Mixed Qualifier 6 (race 12)

    lane-2: 3rd, 2:57.38 Mokan's Mighty Veterans

    lane-3: 1st, 2:13.76 Fairmount Pk Commodores

    lane-4: 4th, 2:57.95 JustHepB

    lane-5: 2nd, 2:18.27 BDBC - Paddling Fire

    10:00 AM - 500M Mixed Qualifier 7 (race 13)

    lane-1: 4th, 2:11.92 NYPD Mixed

    lane-2: 2nd, 2:08.02 Phila Police Boat Team

    lane-3: 3rd, 2:08.96 BDBC Burning Water

    lane-4: 1st, 2:04.92 DCH Racing 1

    lane-5: 5th, 2:53.15 Filthy Oars

    10:10 AM - 500M Mixed Qualifier 8 (race 14)

    lane-1: 5th, 2:44.41 BofA: No Prob-llama

    lane-2: 1st, 2:01.16 DC Dragons Performance

    lane-3: 2nd, 2:09.06 Ithaca Gorges

    lane-4: 4th, 2:29.74 DB Crew Dynamic Paddlers

    lane-5: 3rd, 2:10.23 Blazing Dragons - Fire

    10:20 AM - 500M Mixed Qualifier 9 (race 15)

    lane-1: 1st, 2:01.02 Catch22

    lane-2: 2nd, 2:09.63 DCH Hybrid

    lane-3: 4th, 2:40.84 Motley Krewe, Too!

    lane-4: 5th, 2:50.88 Philly Phorce 2

    lane-5: 3rd, 2:36.81 RoFoMoFo's

    10:30 AM - 500M Mixed Qualifier 10 (race 16)

    lane-1: 2nd, 2:25.76 Wells Fargo

    lane-2: 3rd, 2:36.33 NSM Dragons

    lane-3: 1st, 2:21.66 Pottstown Dragon Warriors

    lane-4: 4th, 2:42.27 Pimps & Oars

    10:40 AM - 500M Mixed Qualifier 11 (race 17)

    lane-1: 4th, 2:32.36 Nielsen Kellerman

    lane-2: 5th, 2:33.12 UrbanPromise

    lane-3: 2nd, 2:08.61 Chan Clamp Crusaders

    lane-4: 1st, 2:08.44 Relentless Mixed

    lane-5: 3rd, 2:10.11 NY Wall Street Dragons

    10:50 AM - 500M Mixed Qualifier 12 (race 18)

    lane-1: 1st, 2:13.08 River Runners

    lane-2: 2nd, 2:20.80 Motley Krewe

    lane-3: 3rd, 2:47.42 Turning Points for Children

    lane-4: 4th, 3:02.29 Parx Casino

    11:00 AM - 500M Mixed Qualifier 13 (race 19)

    lane-1: 3rd, 2:25.59 Sugarhouse Sugar Dragons

    lane-2: 4th, 2:48.47 Philly Millwrights

    lane-3: 2nd, 2:04.22 PennDBC

    lane-4: 1st, 2:00.98 Dead Presidents Mixed

    08:00 AM - 500M Open Heat 1 (race 1)

    lane-1: 4th, 2:18.27 PORK CHOP

    lane-2: 1st, 2:00.61 Khmer Naga

    lane-3: 2nd, 2:04.19 Philly Chinatown

    lane-4: 3rd, 2:10.13 Relentless Open

    lane-5: 5th, 3:04.42 US Army Strong

    11:10 AM - 500M Open Heat 2 (race 20)

    lane-1: 2nd, 2:07.36 Relentless Open

    lane-2: 4th, 2:23.24 PORK CHOP

    lane-3: 1st, 2:02.76 Khmer Naga

    lane-4: 5th, 2:49.88 US Army Strong

    lane-5: 3rd, 2:09.86 Philly Chinatown

    02:30 PM - 500M Open Heat 3 (race 40)

    lane-1: 1st, 1:59.41 Khmer Naga

    lane-2: 2nd, 2:03.38 Philly Chinatown

    lane-3: 4th, 2:18.75 PORK CHOP

    lane-4: 5th, 2:50.80 US Army Strong

    lane-5: 3rd, 2:17.35 Relentless Open

    03:30 PM - 500M Women's "A" Major Final (race 46)

    lane-1: 2nd, 2:24.06 Relentless Women

    lane-2: 1st, 2:12.63 Schuylkill Dragons Purple

    lane-3: 3rd, 2:26.20 Schuylkill Dragons Grandmaster

    lane-4: 4th, 2:28.93 NYPD Women

    03:20 PM - 500M Women's "A" Minor Final (race 45)

    lane-1: 2nd, 2:26.65 Relentless Orange

    lane-2: 3rd, 2:34.79 Belle Bateau

    lane-3: 1st, 2:24.75 Ithaca Gorges Women

    lane-4: 4th, 2:37.92 Jersey Girls

    12:00 PM - 500M Women's "A" Semi-final 1 (race 25)

    lane-1: 4th, 2:28.64 Relentless Orange

    lane-2: 1st, 2:21.83 Schuylkill Dragons Grandmaster

    lane-3: 2nd, 2:22.44 Relentless Women

    lane-4: 3rd, 2:25.10 Ithaca Gorges Women

    12:10 PM - 500M Women's "A" Semi-final 2 (race 26)

    lane-1: 3rd, 2:32.63 Belle Bateau

    lane-2: 2nd, 2:24.11 NYPD Women

    lane-3: 1st, 2:14.14 Schuylkill Dragons Purple

    lane-4: 4th, 2:37.52 Jersey Girls

    03:10 PM - 500M Women's "B" Major Final (race 44)

    lane-1: 2nd, 2:38.06 Witches of East Greenwich I

    lane-2: 3rd, 2:39.60 River Goddesses - Soul

    lane-3: 1st, 2:36.06 Dragon Ladies

    lane-4: 4th, 2:41.93 River Sirens

    03:00 PM - 500M Women's "B" Minor Final (race 43)

    lane-1: 1st, 2:31.43 Victorious Secret

    lane-2: 3rd, 2:40.20 River Sisters

    lane-3: 2nd, 2:39.20 HopeAfloat

    lane-4: 4th, 2:49.44 Witches of East Greenwich IX

    11:40 AM - 500M Women's "B" Semi-Final 1 (race 23)

    lane-1: 1st, 2:32.61 Dragon Ladies

    lane-2: 2nd, 2:36.27 Witches of East Greenwich I

    lane-3: 3rd, 2:39.18 HopeAfloat

    lane-4: 4th, 2:41.08 Victorious Secret

    11:50 AM - 500M Women's "B" Semi-Final 2 (race 24)

    lane-1: 1st, 2:36.12 River Goddesses - Soul

    lane-2: 2nd, 2:38.66 River Sirens

    lane-3: 3rd, 2:45.86 River Sisters

    lane-4: 4th, 2:46.03 Witches of East Greenwich IX

    02:50 PM - 500M Women's "C" Major Final (race 42)

    lane-1: 2nd, 2:44.27 Witches of East Greenwich II

    lane-2: 1st, 2:42.03 Witches of East Greenwich VII

    lane-3: 3rd, 2:48.50 Witches of East Greenwich V

    lane-4: 4th, 2:49.24 Witches of East Greenwich VI

    02:40 PM - 500M Women's "C" Minor Final (race 41)

    lane-1: 1st, 2:52.91 Witches of East Greenwich X

    lane-2: 3rd, 3:01.15 Witches of East Greenwich IV

    lane-3: 2nd, 2:59.58 Witches of East Greenwich VIII

    11:20 AM - 500M Women's "C" Semi-Final 1 (race 21)

    lane-1: 3rd, 2:51.54 Witches of East Greenwich IV

    lane-2: 1st, 2:44.77 Witches of East Greenwich V

    lane-3: 2nd, 2:46.61 Witches of East Greenwich II

    11:30 AM - 500M Women's "C" Semi-Final 2 (race 22)

    lane-1: 3rd, 2:44.39 Witches of East Greenwich VIII

    lane-2: 2nd, 2:40.05 Witches of East Greenwich VI

    lane-3: 1st, 2:37.99 Witches of East Greenwich VII

    lane-4: 4th, 4:20.00 Witches of East Greenwich X

    08:10 AM - 500M Women's Qualifier 1 (race 2)

    lane-1: 1st, 2:22.94 NYPD Women

    lane-2: 3rd, 2:44.56 River Goddesses - Soul

    lane-3: 4th, 2:49.32 Witches of East Greenwich IV

    lane-4: 2nd, 2:44.02 Dragon Ladies

    lane-5: 5th, 2:49.95 Witches of East Greenwich VI

    08:20 AM - 500M Women's Qualifier 2 (race 3)

    lane-1: 3rd, 2:50.11 Witches of East Greenwich X

    lane-2: 1st, 2:18.96 Relentless Women

    lane-3: 4th, 3:01.75 Witches of East Greenwich VIII

    lane-4: 2nd, 2:39.44 River Sirens

    08:30 AM - 500M Women's Qualifier 3 (race 4)

    lane-1: 4th, 2:37.69 Witches of East Greenwich I

    lane-2: 2nd, 2:36.38 River Sisters

    lane-3: 3rd, 2:36.85 HopeAfloat

    lane-4: 1st, 2:25.20 Ithaca Gorges Women

    lane-5: 5th, 2:58.46 Witches of East Greenwich II

    08:40 AM - 500M Women's Qualifier 4 (race 5)

    lane-1: 2nd, 2:27.24 Relentless Orange

    lane-2: 3rd, 2:30.47 Belle Bateau

    lane-3: 1st, 2:10.46 Schuylkill Dragons Purple

    lane-4: 5th, 2:48.45 Witches of East Greenwich V

    lane-5: 4th, 2:47.76 Witches of East Greenwich VII

    08:50 AM - 500M Women's Qualifier 5 (race 6)

    lane-1: 2nd, 2:24.37 Jersey Girls

    lane-2: 1st, 2:20.57 Schuylkill Dragons Grandmaster

    lane-3: 3rd, 2:42.98 Witches of East Greenwich IX

    lane-4: 4th, 2:43.35 Victorious Secret

89 Teams
contact
Login