Display:
Sort by:

1 event. refresh for latest info.
click results below for more info.

  1. 500M

    05:20 PM - 500M Mixed "A" Major Final (race 57)

    lane-1: 1st, 1:51.56 DC Dragons Performance

    lane-2: 2nd, 1:53.51 BCDBA Fusion MIxed

    lane-3: 4th, 1:53.80 Blade Runners

    lane-4: 3rd, 1:53.79 DCH Mixed 1

    lane-5: 5th, 1:54.78 Catch22

    05:10 PM - 500M Mixed "A" Minor Final (race 56)

    lane-1: 2nd, 1:58.49 MSK Dragons

    lane-2: 3rd, 1:59.14 PennDBC

    lane-3: 1st, 1:56.98 Relentless Mixed 1

    lane-4: 4th, 2:01.04 BCDBA FIRE Mixed

    lane-5: 5th, 2:08.38 FAIRMOUNT PARK COMMODORES

    02:00 PM - 500M Mixed "A" Semi-final 1 (race 37)

    lane-1: 4th, 1:55.55 PennDBC

    lane-2: 2nd, 1:53.88 DCH Mixed 1

    lane-3: 1st, 1:53.16 BCDBA Fusion MIxed

    lane-4: 3rd, 1:53.93 Catch22

    lane-5: 5th, 2:05.06 FAIRMOUNT PARK COMMODORES

    02:10 PM - 500M Mixed "A" Semi-final 2 (race 38)

    lane-1: 4th, 1:58.17 BCDBA FIRE Mixed

    lane-2: 1st, 1:52.65 Blade Runners

    lane-3: 2nd, 1:53.15 DC Dragons Performance

    lane-4: 3rd, 1:54.21 Relentless Mixed 1

    lane-5: 5th, 2:00.09 MSK Dragons

    05:00 PM - 500M Mixed "B" Major Final (race 55)

    lane-1: 3rd, 2:01.52 Pottstown Dragon Warriors

    lane-2: 1st, 1:57.45 NJ Team Dragons

    lane-3: 2nd, 1:57.50 DCH Mixed 2

    lane-4: 4th, 2:01.86 Phila Police Boat Team

    lane-5: 5th, 2:01.97 NY Wall Street Dragons

    04:50 PM - 500M Mixed "B" Minor Final (race 54)

    lane-1: 5th, 2:31.02 Fire Dragons

    lane-2: 2nd, 2:06.29 River Runners

    lane-3: 1st, 2:03.36 Ithaca Gorges

    lane-4: 3rd, 2:06.74 Relentless M2

    lane-5: 4th, 2:14.00 DCH Mixed 3

    01:40 PM - 500M Mixed "B" Semi-Final 1 (race 35)

    lane-1: 4th, 2:02.46 River Runners

    lane-2: 2nd, 2:00.70 Phila Police Boat Team

    lane-3: 1st, 1:58.85 NJ Team Dragons

    lane-4: 3rd, 2:02.07 Ithaca Gorges

    lane-5: 5th, 2:17.40 DCH Mixed 3

    01:50 PM - 500M Mixed "B" Semi-Final 2 (race 36)

    lane-1: 4th, 2:06.21 Relentless M2

    lane-2: 2nd, 2:01.04 Pottstown Dragon Warriors

    lane-3: 1st, 2:00.07 DCH Mixed 2

    lane-4: 3rd, 2:01.37 NY Wall Street Dragons

    lane-5: 5th, 2:10.36 Fire Dragons

    04:40 PM - 500M Mixed "C" Major Final (race 53)

    lane-1: 3rd, 2:14.15 MSK Dragons II

    lane-2: 1st, 2:07.89 Motley Vikings

    lane-3: 5th, 2:15.54 DBC Crew Dynamic Paddlers

    lane-4: 4th, 2:15.04 BofA: No Prob-llama

    lane-5: 2nd, 2:09.50 Sugar Dragons

    04:30 PM - 500M Mixed "C" Minor Final (race 52)

    lane-2: 1st, 2:19.81 Pimps & Oars

    lane-3: 2nd, 2:20.79 Photon's Folly

    lane-4: 4th, 2:29.08 Hope Afloat Survivor & Support

    lane-5: 3rd, 2:26.58 Temple EM

    01:20 PM - 500M Mixed "C" Semi-Final 1 (race 33)

    lane-1: 4th, 2:22.16 Photon's Folly

    lane-2: 3rd, 2:14.98 Sugar Dragons

    lane-3: 1st, 2:10.35 Motley Vikings

    lane-4: 2nd, 2:11.93 BofA: No Prob-llama

    lane-5: 5th, 2:30.07 Temple EM

    01:30 PM - 500M Mixed "C" Semi-Final 2 (race 34)

    lane-1: 4th, 2:23.64 Hope Afloat Survivor & Support

    lane-2: 2nd, 2:16.79 MSK Dragons II

    lane-3: 1st, 2:13.77 DBC Crew Dynamic Paddlers

    lane-4: 5th, 2:26.06 Comcast Business

    lane-5: 3rd, 2:22.76 Pimps & Oars

    04:20 PM - 500M Mixed "D" Major Final (race 51)

    lane-1: 2nd, 2:15.62 Stab -n- Grab

    lane-2: 1st, 2:15.15 Filthy Oars

    lane-3: 4th, 2:18.56 Dangerous Critters

    lane-4: 5th, 2:19.32 Paddletects

    lane-5: 3rd, 2:17.85 Team NK

    04:10 PM - 500M Mixed "D" Minor Final (race 50)

    lane-2: 1st, 2:21.12 MVA's Pawesome Paddlers

    lane-3: 2nd, 2:27.10 TUH Cherry Bombs

    01:00 PM - 500M Mixed "D" Semi-Final 1 (race 31)

    lane-1: 3rd, 2:20.14 Team NK

    lane-2: 4th, 2:28.00 Comcast Internet Essentials

    lane-3: 2nd, 2:19.34 Paddletects

    lane-4: 1st, 2:15.17 Filthy Oars

    lane-5: 5th, 2:37.09 Comcast Xfinity Home

    01:10 PM - 500M Mixed "D" Semi-Final 2 (race 32)

    lane-1: 4th, 2:20.94 MVA's Pawesome Paddlers

    lane-2: 3rd, 2:20.69 TUH Cherry Bombs

    lane-3: 2nd, 2:18.17 Stab -n- Grab

    lane-4: 1st, 2:17.52 Dangerous Critters

    lane-5: 5th, 2:33.42 Comcast Spotlight

    04:00 PM - 500M Mixed "E" Major Final (race 49)

    lane-1: 3rd, 2:27.83 Healthy Dragons 2

    lane-2: 2nd, 2:27.16 Parx Casino

    lane-3: 1st, 2:19.34 Philly Millwrights

    lane-4: 5th, 2:34.97 SJU Hawks

    lane-5: 4th, 2:33.05 Healthy Dragons 1

    03:50 PM - 500M Mixed "E" Minor Final (race 48)

    lane-1: 2nd, 2:48.82 NF Family Assoc.

    lane-2: 1st, 2:41.75 Comcast Xfinity Mobile

    lane-4: 3rd, 2:59.41 440 Let it Run 2019

    12:40 PM - 500M Mixed "E" Semi-Final 1 (race 29)

    lane-1: 4th, 2:47.32 NF Family Assoc.

    lane-2: 3rd, 2:34.24 Healthy Dragons 1

    lane-3: 1st, 2:33.14 Parx Casino

    lane-4: 2nd, 2:33.97 SJU Hawks

    12:50 PM - 500M Mixed "E" Semi-Final 2 (race 30)

    lane-1: 1st, 2:19.92 Philly Millwrights

    lane-2: 2nd, 2:30.98 Healthy Dragons 2

    lane-3: 4th, 2:42.43 Comcast Xfinity Mobile

    lane-4: 3rd, 2:39.31 TD Rowers

    lane-5: 5th, 2:43.90 440 Let it Run 2019

    09:30 AM - 500M Mixed Qualifier 1 (race 10)

    lane-1: 4th, 2:42.98 Parx Casino

    lane-2: 2nd, 2:22.16 Hope Afloat Survivor & Support

    lane-3: 1st, 2:13.45 Motley Vikings

    lane-4: 5th, 2:58.48 440 Let it Run 2019

    lane-5: 3rd, 2:25.18 Stab -n- Grab

    09:40 AM - 500M Mixed Qualifier 2 (race 11)

    lane-1: 3rd, 2:26.98 Dangerous Critters

    lane-2: 4th, 2:27.63 Filthy Oars

    lane-3: 1st, 1:57.87 BCDBA FIRE Mixed

    lane-4: 2nd, 2:24.84 Temple EM

    lane-5: 5th, 2:30.93 Team NK

    09:50 AM - 500M Mixed Qualifier 3 (race 12)

    lane-1: 3rd, 2:26.36 TUH Cherry Bombs

    lane-2: 2nd, 2:21.98 BofA: No Prob-llama

    lane-3: 1st, 1:58.20 MSK Dragons

    lane-5: 4th, 2:46.65 TD Rowers

    10:00 AM - 500M Mixed Qualifier 4 (race 13)

    lane-1: 4th, 2:30.20 MVA's Pawesome Paddlers

    lane-2: 1st, 1:52.96 Blade Runners

    lane-3: 2nd, 1:54.13 DCH Mixed 1

    lane-4: 3rd, 2:16.14 Sugar Dragons

    lane-5: 5th, 2:48.69 Philly Millwrights

    10:10 AM - 500M Mixed Qualifier 5 (race 14)

    lane-1: 2nd, 2:11.11 DCH Mixed 3

    lane-2: 3rd, 2:12.45 DBC Crew Dynamic Paddlers

    lane-3: 1st, 2:06.61 River Runners

    lane-4: 4th, 2:43.45 Healthy Dragons 2

    lane-5: 5th, 2:44.88 Healthy Dragons 1

    10:20 AM - 500M Mixed Qualifier 6 (race 15)

    lane-1: 3rd, 2:15.19 MSK Dragons II

    lane-2: 2nd, 1:58.99 FAIRMOUNT PARK COMMODORES

    lane-3: 1st, 1:58.00 PennDBC

    lane-4: 4th, 2:24.66 Pimps & Oars

    lane-5: 5th, 2:49.25 NF Family Assoc.

    10:30 AM - 500M Mixed Qualifier 7 (race 16)

    lane-1: 4th, 2:04.86 Relentless M2

    lane-2: 2nd, 2:00.00 NJ Team Dragons

    lane-3: 1st, 1:59.99 DCH Mixed 2

    lane-4: 3rd, 2:02.99 Ithaca Gorges

    lane-5: 5th, 2:07.93 Fire Dragons

    10:40 AM - 500M Mixed Qualifier 8 (race 17)

    lane-1: 4th, 2:22.76 Photon's Folly

    lane-2: 2nd, 2:01.42 Phila Police Boat Team

    lane-3: 1st, 1:54.25 Relentless Mixed 1

    lane-4: 3rd, 2:02.66 NY Wall Street Dragons

    lane-5: 5th, 2:48.47 SJU Hawks

    10:50 AM - 500M Mixed Qualifier 9 (race 18)

    lane-1: 2nd, 1:51.93 BCDBA Fusion MIxed

    lane-2: 3rd, 1:55.08 Catch22

    lane-3: 1st, 1:51.33 DC Dragons Performance

    lane-4: 4th, 2:00.47 Pottstown Dragon Warriors

    lane-5: 5th, 2:25.23 Paddletects

    11:00 AM - 500M Mixed Qualifier 10 (race 19)

    lane-1: 4th, 2:32.44 Comcast Xfinity Home

    lane-2: 3rd, 2:31.45 Comcast Spotlight

    lane-3: 2nd, 2:26.58 Comcast Internet Essentials

    lane-4: 1st, 2:21.74 Comcast Business

    lane-5: 5th, 2:33.12 Comcast Xfinity Mobile

    09:20 AM - 500M Open Qualifier 1 (race 9)

    lane-1: 5th, 2:13.00 US Army Strong

    lane-2: 4th, 2:08.98 PORK CHOP

    lane-3: 1st, 1:54.50 Khmer Naga

    lane-4: 3rd, 1:58.05 BDBC 2 Tons of Fun

    lane-5: 2nd, 1:55.92 Philly Chinatown

    12:30 PM - 500M Open Qualifier 2 (race 28)

    lane-1: 5th, 2:15.20 PORK CHOP

    lane-2: 2nd, 1:54.58 Philly Chinatown

    lane-3: 1st, 1:54.50 Khmer Naga

    lane-4: 3rd, 1:59.12 BDBC 2 Tons of Fun

    lane-5: 4th, 2:10.18 US Army Strong

    03:40 PM - 500M Open Qualifier 3 (race 47)

    lane-1: 4th, 2:18.15 US Army Strong

    lane-2: 2nd, 1:56.48 Philly Chinatown

    lane-3: 1st, 1:56.27 Khmer Naga

    lane-4: 3rd, 2:00.99 BDBC 2 Tons of Fun

    02:20 PM - 500M UNKNOWN "D" Minor Final (race 39)

    lane-3: 1st, 2:20.89 DCH Racing Youth

    08:40 AM - 500M UNKNOWN Qualifier 1 (race 5)

    lane-5: 4th, 2:21.44 DCH Racing Youth

    11:10 AM - 500M UNKNOWN Qualifier 2 (race 20)

    lane-4: 1st, 2:18.96 DCH Racing Youth

    03:30 PM - 500M Women's "A" Major Final (race 46)

    lane-1: 2nd, 1:58.59 Tampa Bladies

    lane-2: 3rd, 2:00.67 Senior B Gals

    lane-3: 1st, 1:58.10 Pow Pow Meow

    lane-4: 4th, 2:01.91 Schuylkill Dragons Purple

    lane-5: 5th, 2:07.59 Flying Phoenix Red

    03:20 PM - 500M Women's "A" Minor Final (race 45)

    lane-1: 4th, 2:11.98 Relentless KRUSH

    lane-2: 2nd, 2:09.65 River Goddesses - Soul

    lane-3: 1st, 2:09.56 Relentless Women

    lane-4: 3rd, 2:09.98 PFP Golden Warriors

    lane-5: 5th, 2:20.06 BDBC Dragon Chicks

    12:10 PM - 500M Women's "A" Semi-final 1 (race 26)

    lane-1: 4th, 2:07.19 River Goddesses - Soul

    lane-2: 1st, 1:59.50 Senior B Gals

    lane-3: 2nd, 2:00.65 Schuylkill Dragons Purple

    lane-4: 3rd, 2:06.76 Relentless Women

    lane-5: 5th, 2:15.29 BDBC Dragon Chicks

    12:20 PM - 500M Women's "A" Semi-final 2 (race 27)

    lane-1: 4th, 2:09.61 PFP Golden Warriors

    lane-2: 2nd, 1:57.12 Tampa Bladies

    lane-3: 1st, 1:56.42 Pow Pow Meow

    lane-4: 3rd, 2:06.56 Flying Phoenix Red

    lane-5: 5th, 2:11.50 Relentless KRUSH

    03:10 PM - 500M Women's "B" Major Final (race 44)

    lane-1: 2nd, 2:16.09 River Sirens

    lane-2: 3rd, 2:17.52 Schuylkill Dragons Grandmaster

    lane-3: 1st, 2:13.97 Relentless (Red) Paddlynn

    lane-4: 4th, 2:20.82 Dragon Ladies

    lane-5: 5th, 2:22.91 BCDBA Fear

    03:00 PM - 500M Women's "B" Minor Final (race 43)

    lane-1: 3rd, 2:20.11 Jersey Girls

    lane-2: 1st, 2:18.15 BCDBA FIERCE

    lane-3: 2nd, 2:18.36 BCDBA FURY

    lane-4: 4th, 2:20.71 Annapolis Dragon Boat

    lane-5: 5th, 2:23.73 Hope Afloat USA

    11:50 AM - 500M Women's "B" Semi-Final 1 (race 24)

    lane-1: 5th, 2:21.54 Hope Afloat USA

    lane-2: 2nd, 2:15.57 Dragon Ladies

    lane-3: 1st, 2:14.18 Schuylkill Dragons Grandmaster

    lane-4: 3rd, 2:17.52 BCDBA FIERCE

    lane-5: 4th, 2:18.15 Annapolis Dragon Boat

    12:00 PM - 500M Women's "B" Semi-Final 2 (race 25)

    lane-1: 5th, 2:21.31 Jersey Girls

    lane-2: 2nd, 2:12.17 River Sirens

    lane-3: 1st, 2:12.00 Relentless (Red) Paddlynn

    lane-4: 3rd, 2:15.97 BCDBA Fear

    lane-5: 4th, 2:16.57 BCDBA FURY

    02:50 PM - 500M Women's "C" Major Final (race 42)

    lane-1: 2nd, 2:21.66 River Sirens

    lane-2: 1st, 2:19.56 Witches of East Greenwich I

    lane-3: 4th, 2:22.16 Victorious Secret

    lane-4: 3rd, 2:21.83 Witches of East Greenwich IX

    lane-5: 5th, 2:24.76 Witches of East Greenwich VI

    02:40 PM - 500M Women's "C" Minor Final (race 41)

    lane-1: 3rd, 2:29.73 River Goddesses- SPIRIT

    lane-2: 2nd, 2:28.43 Witches of East Greenwich V

    lane-3: 1st, 2:28.35 Witches of East Greenwich IV

    lane-4: 4th, 2:33.05 Oar We There Yet?

    lane-5: 5th, 2:38.11 Witches of East Greenwich VII

    11:30 AM - 500M Women's "C" Semi-Final 1 (race 22)

    lane-1: 3rd, 2:23.63 Witches of East Greenwich VI

    lane-2: 2nd, 2:19.82 Witches of East Greenwich IX

    lane-3: 1st, 2:19.32 Witches of East Greenwich I

    lane-4: 4th, 2:24.16 Witches of East Greenwich IV

    lane-5: 5th, 2:26.83 Witches of East Greenwich V

    11:40 AM - 500M Women's "C" Semi-Final 2 (race 23)

    lane-1: 3rd, 2:28.00 Oar We There Yet?

    lane-2: 1st, 2:21.02 Victorious Secret

    lane-3: 2nd, 2:21.34 River Sirens

    lane-4: 4th, 2:28.85 River Goddesses- SPIRIT

    lane-5: 5th, 2:31.90 Witches of East Greenwich VII

    02:30 PM - 500M Women's "D" Major Final (race 40)

    lane-1: 2nd, 2:27.21 Witches of East Greenwich X

    lane-2: 1st, 2:22.29 PFP Sparks

    lane-3: 3rd, 2:31.07 Alpha Warriors

    lane-4: 4th, 2:31.72 Witches of East Greenwich VIII

    02:20 PM - 500M Women's "D" Minor Final (race 39)

    lane-1: 3rd, 2:40.38 Witches of East Greenwich III

    lane-2: 2nd, 2:30.95 Witches of East Greenwich II

    11:10 AM - 500M Women's "D" Semi-Final 2 (race 20)

    lane-1: 2nd, 2:23.21 PFP Sparks

    lane-2: 3rd, 2:27.05 Witches of East Greenwich VIII

    lane-3: 4th, 2:37.44 Witches of East Greenwich III

    11:20 AM - 500M Women's "D" Semi-Final 2 (race 21)

    lane-1: 1st, 2:23.08 Alpha Warriors

    lane-2: 3rd, 2:29.25 Witches of East Greenwich II

    lane-3: 2nd, 2:24.94 Witches of East Greenwich X

    08:00 AM - 500M Women's Qualifier 1 (race 1)

    lane-1: 3rd, 2:26.66 Oar We There Yet?

    lane-2: 1st, 2:24.19 Witches of East Greenwich I

    lane-3: 2nd, 2:24.93 Victorious Secret

    lane-4: 4th, 2:32.40 Witches of East Greenwich VIII

    08:10 AM - 500M Women's Qualifier 2 (race 2)

    lane-1: 1st, 2:14.52 Schuylkill Dragons Grandmaster

    lane-2: 4th, 2:21.22 Annapolis Dragon Boat

    lane-3: 3rd, 2:20.91 Hope Afloat USA

    lane-4: 5th, 2:31.20 Witches of East Greenwich V

    lane-5: 2nd, 2:14.55 River Sirens

    08:20 AM - 500M Women's Qualifier 3 (race 3)

    lane-1: 3rd, 2:31.25 Witches of East Greenwich X

    lane-2: 2nd, 2:26.60 Witches of East Greenwich IV

    lane-3: 1st, 2:13.33 Relentless (Red) Paddlynn

    lane-4: 4th, 2:33.90 Witches of East Greenwich II

    lane-5: 5th, 2:42.26 Witches of East Greenwich III

    08:30 AM - 500M Women's Qualifier 4 (race 4)

    lane-1: 3rd, 2:30.38 Witches of East Greenwich VI

    lane-2: 4th, 2:31.10 Witches of East Greenwich VII

    lane-3: 2nd, 2:26.58 River Goddesses- SPIRIT

    lane-4: 5th, 2:35.17 Alpha Warriors

    lane-5: 1st, 1:57.10 Pow Pow Meow

    08:40 AM - 500M Women's Qualifier 5 (race 5)

    lane-1: 1st, 1:59.39 Senior B Gals

    lane-2: 2nd, 2:07.86 PFP Golden Warriors

    lane-3: 3rd, 2:21.09 BCDBA FURY

    lane-4: 5th, 2:21.76 River Sirens

    08:50 AM - 500M Women's Qualifier 6 (race 6)

    lane-1: 3rd, 2:15.30 BCDBA Fear

    lane-2: 1st, 2:12.80 BDBC Dragon Chicks

    lane-4: 2nd, 2:14.78 Dragon Ladies

    09:00 AM - 500M Women's Qualifier 7 (race 7)

    lane-1: 2nd, 2:04.09 Flying Phoenix Red

    lane-2: 3rd, 2:10.56 Relentless KRUSH

    lane-3: 4th, 2:15.99 BCDBA FIERCE

    lane-4: 1st, 1:59.35 Tampa Bladies

    lane-5: 5th, 2:25.83 Witches of East Greenwich IX

    09:10 AM - 500M Women's Qualifier 8 (race 8)

    lane-1: 5th, 2:33.94 PFP Sparks

    lane-2: 3rd, 2:08.19 River Goddesses - Soul

    lane-3: 1st, 1:58.17 Schuylkill Dragons Purple

    lane-4: 2nd, 2:04.89 Relentless Women

    lane-5: 4th, 2:20.34 Jersey Girls

92 Teams
contact
Login