My Dashboard
Display:
Sort by:

3 divisions. refresh for latest info.
click results below for more info.

  1. Mixed

    09:21 AM - 500M Qualifier 1 (race 10)

    lane-1: 5th, 3:00.98 Parx Casino

    lane-2: 4th, 2:46.67 Rowdy River Rangers

    lane-3: 3rd, 2:42.05 Park Champions

    lane-4: 2nd, 2:39.23 UrbanPromise

    lane-5: 1st, 2:38.07 Dueling Dragons 1

    09:30 AM - 500M Qualifier 2 (race 11)

    lane-1: 4th, 2:56.64 Ascend/TD Turning Points 1

    lane-2: 2nd, 2:41.13 Photon's Folly

    lane-3: 1st, 2:36.34 Outward Bound Philadelphia

    lane-4: 3rd, 2:52.26 TLD

    lane-5: 5th, 2:58.14 Ascend/TD Turning Points 2

    09:39 AM - 500M Qualifier 3 (race 12)

    lane-1: 4th, 2:39.81 TUH Cherry Bombs

    lane-2: 3rd, 2:38.91 Temple EM

    lane-3: 1st, 2:19.66 MSK Dragons

    lane-4: 2nd, 2:38.16 DragonPhire

    lane-5: 5th, 2:58.19 InspiriTec

    09:48 AM - 500M Qualifier 4 (race 13)

    lane-1: 3rd, 2:39.01 Dueling Dragons 2

    lane-2: 2nd, 2:37.09 Karakung Pao

    lane-3: 1st, 2:15.49 Relentless Warriors

    lane-4: 4th, 2:56.84 Philly Millwrights

    lane-5: 5th, 2:57.34 SJU Hawks

    09:57 AM - 500M Qualifier 5 (race 14)

    lane-1: 5th, 2:52.16 Filthy Oars

    lane-2: 2nd, 2:04.76 DCDBC Capital Punishment

    lane-3: 1st, 2:02.24 Bucks Fusion Mixed

    lane-4: 3rd, 2:14.35 DBNYC Xtreme

    lane-5: 4th, 2:26.85 Morgan Stanley Sea Warriors

    10:06 AM - 500M Qualifier 6 (race 15)

    lane-1: 5th, 2:31.10 Paddletects

    lane-2: 3rd, 2:14.07 Fairmount Park Commodores

    lane-3: 1st, 2:01.99 Catch22

    lane-4: 2nd, 2:02.12 Relentless Mixed 1

    lane-5: 4th, 2:23.99 River Runners

    10:15 AM - 500M Qualifier 7 (race 16)

    lane-1: 4th, 2:41.23 Stab -N- Grab

    lane-2: 3rd, 2:18.34 Ithaca Gorges

    lane-3: 1st, 2:08.46 DC Dragons

    lane-4: 2nd, 2:15.00 Pottstown Dragon Warriors

    10:24 AM - 500M Qualifier 8 (race 17)

    lane-1: 3rd, 2:13.07 NYPD Mixed

    lane-3: 1st, 2:06.66 PDBC MIXED

    lane-4: 2nd, 2:06.98 Chicago Blades

    12:21 PM - 500M "D" Semi-Final 1 (race 27)

    lane-1: 2nd, 2:53.64 SJU Hawks

    lane-2: 3rd, 2:54.07 Ascend/TD Turning Points 1

    lane-3: 1st, 2:47.08 InspiriTec

    12:30 PM - 500M "D" Semi-Final 2 (race 28)

    lane-1: 4th, 3:03.08 Parx Casino

    lane-2: 1st, 2:32.64 Philly Millwrights

    lane-3: 2nd, 2:34.07 TLD

    lane-4: 3rd, 2:57.74 Ascend/TD Turning Points 2

    12:39 PM - 500M "C" Semi-Final 1 (race 29)

    lane-1: 3rd, 2:31.42 Park Champions

    lane-2: 2nd, 2:26.71 UrbanPromise

    lane-3: 1st, 2:25.08 Temple EM

    lane-4: 4th, 2:32.57 Photon's Folly

    lane-5: 5th, 2:37.24 Filthy Oars

    12:48 PM - 500M "C" Semi-Final 2 (race 30)

    lane-1: 3rd, 2:40.79 Stab -N- Grab

    lane-2: 2nd, 2:40.18 Dueling Dragons 2

    lane-3: 1st, 2:39.93 DragonPhire

    lane-4: 4th, 2:43.91 TUH Cherry Bombs

    lane-5: 5th, 3:01.90 Rowdy River Rangers

    12:57 PM - 500M "B" Semi-Final 1 (race 31)

    lane-1: 4th, 2:34.84 Outward Bound Philadelphia

    lane-2: 1st, 2:16.37 MSK Dragons

    lane-3: 2nd, 2:17.49 Relentless Warriors

    lane-4: 3rd, 2:23.43 Morgan Stanley Sea Warriors

    lane-5: 5th, 2:36.72 Dueling Dragons 1

    01:06 PM - 500M "B" Semi-Final 2 (race 32)

    lane-1: 4th, 2:29.75 Paddletects

    lane-2: 2nd, 2:13.82 Ithaca Gorges

    lane-3: 1st, 2:13.33 Pottstown Dragon Warriors

    lane-4: 3rd, 2:20.41 River Runners

    lane-5: 5th, 2:38.96 Karakung Pao

    01:15 PM - 500M "A" Semi-final 1 (race 33)

    lane-1: 4th, 2:15.32 NYPD Mixed

    lane-2: 2nd, 2:06.44 DCDBC Capital Punishment

    lane-3: 1st, 2:04.49 Relentless Mixed 1

    lane-4: 3rd, 2:06.49 Chicago Blades

    lane-5: 5th, 2:22.59 DBNYC Xtreme

    01:24 PM - 500M "A" Semi-final 2 (race 34)

    lane-1: 3rd, 2:02.94 DC Dragons

    lane-2: 1st, 2:01.92 Bucks Fusion Mixed

    lane-3: 2nd, 2:02.56 Catch22

    lane-4: 4th, 2:03.51 PDBC MIXED

    lane-5: 5th, 2:17.52 Fairmount Park Commodores

    03:21 PM - 500M "D" Minor Final (race 44)

    lane-2: 2nd, 3:07.39 Parx Casino

    lane-3: 1st, 2:52.54 Ascend/TD Turning Points 2

    03:30 PM - 500M "D" Major Final (race 45)

    lane-1: 1st, 2:48.77 TLD

    lane-2: 3rd, 2:57.51 InspiriTec

    lane-3: 2nd, 2:56.59 Philly Millwrights

    lane-4: 5th, 3:10.64 SJU Hawks

    lane-5: 4th, 3:06.49 Ascend/TD Turning Points 1

    03:39 PM - 500M "C" Minor Final (race 46)

    lane-1: 1st, 2:37.19 TUH Cherry Bombs

    lane-2: 4th, 2:44.38 Filthy Oars

    lane-3: 2nd, 2:41.33 Photon's Folly

    lane-4: 3rd, 2:42.00 Stab -N- Grab

    lane-5: 5th, 3:06.49 Rowdy River Rangers

    03:48 PM - 500M "C" Major Final (race 47)

    lane-1: 3rd, 2:37.44 Dueling Dragons 2

    lane-2: 1st, 2:24.36 Temple EM

    lane-3: 5th, 2:40.03 DragonPhire

    lane-4: 2nd, 2:30.62 UrbanPromise

    lane-5: 4th, 2:37.54 Park Champions

    03:57 PM - 500M "B" Minor Final (race 48)

    lane-1: 3rd, 2:30.83 Dueling Dragons 1

    lane-2: 2nd, 2:29.22 Paddletects

    lane-3: 1st, 2:22.39 Morgan Stanley Sea Warriors

    lane-4: 5th, 2:35.41 Outward Bound Philadelphia

    lane-5: 4th, 2:34.74 Karakung Pao

    04:06 PM - 500M "B" Major Final (race 49)

    lane-1: 2nd, 2:15.12 Ithaca Gorges

    lane-2: 3rd, 2:15.64 MSK Dragons

    lane-3: 1st, 2:13.35 Pottstown Dragon Warriors

    lane-4: 4th, 2:16.69 Relentless Warriors

    lane-5: 5th, 2:24.11 River Runners

    04:15 PM - 500M "A" Minor Final (race 50)

    lane-1: 3rd, 2:15.10 Fairmount Park Commodores

    lane-2: 2nd, 2:10.73 Chicago Blades

    lane-3: 1st, 2:10.08 PDBC MIXED

    lane-4: 4th, 2:17.32 NYPD Mixed

    lane-5: 5th, 2:18.59 DBNYC Xtreme

    04:24 PM - 500M "A" Major Final (race 51)

    lane-1: 1st, 2:00.94 Catch22

    lane-2: 2nd, 2:02.12 Relentless Mixed 1

    lane-3: 3rd, 2:02.51 Bucks Fusion Mixed

    lane-4: 4th, 2:03.47 DCDBC Capital Punishment

    lane-5: 5th, 2:04.79 DC Dragons

  2. Open

    09:12 AM - 500M Qualifier 1 (race 9)

    lane-1: 4th, 2:03.61 Relentless Open

    lane-2: 5th, 2:07.03 Phila Police Boat Team

    lane-3: 2nd, 2:02.11 PDBC OPEN

    lane-4: 1st, 2:00.59 East Dragons

    lane-5: 3rd, 2:02.59 Philly Chinatown

    lane-6: 6th, 2:19.99 Navy Supply Corps Foundation

    12:12 PM - 500M Qualifier 2 (race 26)

    lane-1: 6th, 2:28.52 Navy Supply Corps Foundation

    lane-2: 3rd, 2:05.24 Relentless Open

    lane-3: 2nd, 2:02.04 PDBC OPEN

    lane-4: 1st, 2:01.89 East Dragons

    lane-5: 4th, 2:06.29 Philly Chinatown

    lane-6: 5th, 2:12.20 Phila Police Boat Team

    03:12 PM - 500M Qualifier 3 (race 43)

    lane-1: 6th, 2:15.50 Navy Supply Corps Foundation

    lane-2: 3rd, 2:00.95 Philly Chinatown

    lane-3: 2nd, 1:59.87 PDBC OPEN

    lane-4: 1st, 1:58.87 East Dragons

    lane-5: 4th, 2:06.69 Relentless Open

    lane-6: 5th, 2:07.53 Phila Police Boat Team

  3. Women's

    08:00 AM - 500M Qualifier 1 (race 1)

    lane-1: 5th, 2:49.19 Wicked Warriors 3

    lane-2: 4th, 2:48.64 QUEEN BEES II

    lane-3: 3rd, 2:47.63 Wicked Warriors 7

    lane-4: 2nd, 2:45.80 Gloucester County Vixens Boat III

    lane-5: 1st, 2:44.81 Wicked Warriors of East Greenw

    08:09 AM - 500M Qualifier 2 (race 2)

    lane-1: 5th, 2:44.71 Annapolis Her2&U

    lane-2: 4th, 2:36.62 River Sisters

    lane-3: 3rd, 2:36.12 Hope Afloat USA

    lane-4: 1st, 2:28.85 Against the Wind

    lane-5: 2nd, 2:33.14 Making Waves

    08:18 AM - 500M Qualifier 3 (race 3)

    lane-1: 5th, 2:53.99 Wicked Warriors 2

    lane-2: 3rd, 2:49.84 Gloucester County Vixens Boat II

    lane-3: 4th, 2:53.24 Wicked Warriors 6

    lane-4: 1st, 2:32.67 Dragon Ladies

    lane-5: 2nd, 2:48.85 Wicked Warriors 10

    08:27 AM - 500M Qualifier 4 (race 4)

    lane-1: 2nd, 2:44.86 Wicked Warriors 1

    lane-2: 1st, 2:27.83 PFP Golden Warriors

    lane-3: 4th, 2:50.72 Wicked Warriors 5

    lane-4: 3rd, 2:48.27 Gloucester County Vixens Boat

    lane-5: 5th, 2:55.98 Wicked Warriors 9

    08:36 AM - 500M Qualifier 5 (race 5)

    lane-1: 3rd, 2:44.05 Wicked Warriors 4

    lane-2: 2nd, 2:37.14 QUEEN BEES I

    lane-3: 4th, 3:01.68 Gloucester County Vixens Boat IV

    lane-4: 1st, 2:23.09 Schuylkill Dragons Gold

    lane-5: 5th, 3:15.58 Wicked Warriors 8

    08:45 AM - 500M Qualifier 6 (race 6)

    lane-1: 4th, 2:20.37 River Goddesses

    lane-2: 3rd, 2:16.77 Schuylkill Dragons Purple

    lane-3: 5th, 2:25.96 Bucks Fury

    lane-4: 2nd, 2:15.15 PFP Premier

    lane-5: 1st, 2:14.75 DCDBC First Ladies

    08:54 AM - 500M Qualifier 7 (race 7)

    lane-1: 5th, 2:31.74 Annapolis Dragon Boat

    lane-2: 1st, 2:16.22 Relentless Women

    lane-3: 4th, 2:28.73 Bucks Fury 2

    lane-4: 2nd, 2:25.13 Ithaca Gorges

    lane-5: 3rd, 2:25.43 CRDBC I

    09:03 AM - 500M Qualifier 8 (race 8)

    lane-1: 2nd, 2:23.41 Relentless

    lane-2: 3rd, 2:24.79 DC Wonder Women

    lane-3: 1st, 2:07.44 Bucks Fusion Women

    lane-4: 4th, 2:33.72 Jersey Thunder

    lane-5: 5th, 2:44.25 CRDBC II

    11:00 AM - 500M "D" Semi-Final 1 (race 18)

    lane-1: 1st, 2:43.51 Wicked Warriors 9

    lane-2: 3rd, 2:47.07 Gloucester County Vixens Boat II

    lane-3: 2nd, 2:43.96 Wicked Warriors 10

    lane-4: 4th, 2:52.02 Wicked Warriors 6

    lane-5: 5th, 2:58.08 Wicked Warriors 8

    11:09 AM - 500M "D" Semi-Final 2 (race 19)

    lane-1: 3rd, 2:48.87 Wicked Warriors 2

    lane-2: 2nd, 2:47.93 Wicked Warriors 3

    lane-3: 1st, 2:45.08 QUEEN BEES II

    lane-4: 4th, 2:50.19 Wicked Warriors 5

    lane-5: 5th, 3:01.68 Gloucester County Vixens Boat IV

    11:18 AM - 500M "C" Semi-Final 1 (race 20)

    lane-1: 4th, 2:45.95 Gloucester County Vixens Boat III

    lane-2: 2nd, 2:43.50 CRDBC II

    lane-3: 1st, 2:34.09 QUEEN BEES I

    lane-4: 3rd, 2:45.07 Wicked Warriors of East Greenw

    lane-5: 5th, 2:49.04 Gloucester County Vixens Boat

    11:27 AM - 500M "C" Semi-Final 2 (race 21)

    lane-1: 2nd, 2:43.96 Wicked Warriors 1

    lane-2: 1st, 2:40.53 Wicked Warriors 4

    lane-3: 3rd, 2:45.50 River Sisters

    lane-4: 5th, 2:54.19 Annapolis Her2&U

    lane-5: 4th, 2:52.89 Wicked Warriors 7

    11:36 AM - 500M "B" Semi-Final 1 (race 22)

    lane-1: 2nd, 2:36.04 Making Waves

    lane-2: 3rd, 2:39.66 Against the Wind

    lane-3: 1st, 2:29.00 Bucks Fury

    lane-4: 5th, 2:51.09 Annapolis Dragon Boat

    lane-5: 4th, 2:43.96 Hope Afloat USA

    11:45 AM - 500M "B" Semi-Final 2 (race 23)

    lane-1: 4th, 2:36.54 Dragon Ladies

    lane-2: 2nd, 2:30.75 PFP Golden Warriors

    lane-3: 1st, 2:29.25 CRDBC I

    lane-4: 3rd, 2:30.92 Bucks Fury 2

    lane-5: 5th, 2:44.51 Jersey Thunder

    11:54 AM - 500M "A" Semi-final 1 (race 24)

    lane-1: 4th, 2:24.14 Relentless

    lane-2: 2nd, 2:20.62 Relentless Women

    lane-3: 1st, 2:19.86 DCDBC First Ladies

    lane-4: 3rd, 2:23.09 River Goddesses

    lane-5: 5th, 2:32.10 Ithaca Gorges

    12:03 PM - 500M "A" Semi-final 2 (race 25)

    lane-1: 4th, 2:24.91 Schuylkill Dragons Gold

    lane-2: 2nd, 2:15.12 PFP Premier

    lane-3: 1st, 2:10.33 Bucks Fusion Women

    lane-4: 3rd, 2:19.06 Schuylkill Dragons Purple

    lane-5: 5th, 2:33.67 DC Wonder Women

    02:00 PM - 500M "D" Minor Final (race 35)

    lane-1: 5th, 3:07.20 Wicked Warriors 8

    lane-2: 1st, 2:49.25 Wicked Warriors 6

    lane-3: 3rd, 2:57.71 Wicked Warriors 2

    lane-4: 2nd, 2:55.71 Wicked Warriors 5

    lane-5: 4th, 2:58.95 Gloucester County Vixens Boat IV

    02:09 PM - 500M "D" Major Final (race 36)

    lane-1: 5th, 2:52.62 Wicked Warriors 3

    lane-2: 1st, 2:39.11 Wicked Warriors 9

    lane-3: 2nd, 2:40.31 QUEEN BEES II

    lane-4: 4th, 2:41.03 Wicked Warriors 10

    lane-5: 3rd, 2:40.38 Gloucester County Vixens Boat II

    02:18 PM - 500M "C" Minor Final (race 37)

    lane-1: 3rd, 2:42.96 Wicked Warriors 7

    lane-2: 2nd, 2:41.98 Gloucester County Vixens Boat III

    lane-3: 1st, 2:41.78 River Sisters

    lane-4: 5th, 2:48.32 Gloucester County Vixens Boat

    lane-5: 4th, 2:46.12 Annapolis Her2&U

    02:27 PM - 500M "C" Major Final (race 38)

    lane-1: 4th, 2:41.61 Wicked Warriors 1

    lane-2: 1st, 2:30.48 QUEEN BEES I

    lane-3: 2nd, 2:33.97 Wicked Warriors 4

    lane-4: 3rd, 2:41.36 CRDBC II

    lane-5: 5th, 2:48.44 Wicked Warriors of East Greenw

    02:36 PM - 500M "B" Minor Final (race 39)

    lane-1: 1st, 2:38.73 Jersey Thunder

    lane-2: 2nd, 2:39.76 Against the Wind

    lane-3: 3rd, 2:39.81 Dragon Ladies

    lane-4: 5th, 2:48.59 Hope Afloat USA

    lane-5: 4th, 2:41.38 Annapolis Dragon Boat

    02:45 PM - 500M "B" Major Final (race 40)

    lane-1: 3rd, 2:35.06 PFP Golden Warriors

    lane-2: 2nd, 2:31.58 Bucks Fury

    lane-3: 1st, 2:30.55 CRDBC I

    lane-4: 5th, 2:39.46 Making Waves

    lane-5: 4th, 2:35.44 Bucks Fury 2

    02:54 PM - 500M "A" Minor Final (race 41)

    lane-1: 5th, 2:26.98 Ithaca Gorges

    lane-2: 2nd, 2:23.31 Relentless

    lane-3: 1st, 2:22.94 River Goddesses

    lane-4: 3rd, 2:23.33 Schuylkill Dragons Gold

    lane-5: 4th, 2:25.05 DC Wonder Women

    03:03 PM - 500M "A" Major Final (race 42)

    lane-1: 3rd, 2:18.47 PFP Premier

    lane-2: 2nd, 2:18.42 DCDBC First Ladies

    lane-3: 1st, 2:09.16 Bucks Fusion Women

    lane-4: 5th, 2:21.96 Relentless Women

    lane-5: 4th, 2:19.52 Schuylkill Dragons Purple

85 Teams
contact
Login