USCAA Virtual Corporate Nationals
May 1 - Aug 15

Relays/Roads/Fields  |  Individual Races  |  Team Participation  |  Medal
scroll down to event:    or go to Team Scores
show only team (takes awhile):
Team score = The sum of all individual event scores.
 
100m  (scroll to top)  bold column determines place
18-29  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Karmin A. Shute 28 12.65 AT&T Running Club 10
2 Cami Gale 24 13.00 Northrup Grumman 8
3 Jerica Kotarak 28 13.83 GE Runners 7
4 Ashley Cox 27 14.26 Texas Instruments Track & Field 6
5 Jennifer Jordan 28 14.55 Texas Instruments Track & Field 5
6 Amber Gore 27 14.96 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Maia Heineck 27 15.05 GE Runners 3
8 Cheryl Lee 25 15.39 Aerospace Meteor Track Club 2
Men Place Name Age Time Team Points
1 Benjamin Batoosingh 26 10.72 Texas Instruments Track & Field 10
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Katie Saindon 33 13.00 GE Runners 10
2 Megan Wilkinson 33 20.00 GE Runners 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Brandon Cox 31 11.45 GE Runners 10
2 Collin Budz 33 12.45 GE Runners 8
3 David Shumate 30 13.10 Texas Instruments Track & Field 7
4 Andrew McCartney 31 13.10 GE Runners 6
5 Casey Gonta 30 13.20 Texas Instruments Track & Field 5
6 Scott Bowen 34 14.76 TPC Group 4
35-39  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Ashley Kowalski 35 17.50 Aerospace Meteor Track Club 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Myreon Sartin 36 11.72 AT&T Running Club 10
2 Marcus Cousin 36 11.97 GE Runners 8
3 James Faulkner 37 14.77 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Ben Hilton 39 14.90 BP Track and Field 6
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Julie Rembold 44 14.23 Texas Instruments Track & Field 10
2 Kelley Necioglu 40 14.62 AT&T Running Club 8
3 Sara Hames 43 14.81 Texas Instruments Track & Field 7
4 Breeanne Martin 41 16.34 AT&T Running Club 6
5 Lauren Johnson 44 18.63 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Regina Massingill 41 18.70 BP Track and Field 4
Men Place Name Age Time Team Points
1 Aaron Myrick 40 15.56 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Benjamin Hagan 42 15.70 AT&T Running Club 8
3 Daniel Crowley 43 18.47 Aerospace Meteor Track Club 7
45-49  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terita Norton 47 19.16 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Christine Haight 49 22.00 Aerospace Meteor Track Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jason Green 47 12.30 Texas Instruments Track & Field 10
2 Alfonso Peterson 48 12.31 AT&T Running Club 8
3 Chapman Mannschreck 48 13.81 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Manny murret 45 14.58 Texas Instruments Track & Field 6
50-54  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Eve Lariviere 52 15.78 GE Runners 10
2 Denise Guess 52 22.32 TPC Group 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Scott Dunsford 51 12.38 GE Runners 10
2 Rich Doyon 53 13.80 Texas Instruments Track & Field 8
3 Stephen Rothwell 52 14.10 Texas Instruments Track & Field 7
4 Todd Fischer 53 15.08 GE Runners 6
5 Simon Liu 52 16.27 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Cong Vo 51 16.49 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Peter Dumoulin 54 18.59 TPC Group 3
8 Michael Kantner 53 18.93 Aerospace Meteor Track Club 2
9 Jason Monusko 50 20.44 Aerospace Meteor Track Club 1
10 Justin Slaymaker 53 20.57 AT&T Running Club 1
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kaipo McCartney 55 18.96 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Laura Needels 58 22.34 Aerospace Meteor Track Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Brian Gore 57 13.73 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Claude Cirba 59 14.31 Texas Instruments Track & Field 8
3 Bob Peters 57 14.37 AT&T Running Club 7
4 Philippe Giguere 55 14.45 GE Runners 6
5 Paul Barker 55 14.50 Texas Instruments Track & Field 5
6 Lee Wheless 55 15.16 AT&T Running Club 4
7 Robert Davis 55 17.88 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Cliff Maat 59 18.59 TPC Group 2
9 Glenn Gesoff 58 20.00 BP Track and Field 1
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jacklyn Slaughter 63 15.56 AT&T Running Club 10
2 Sheri Phillips 62 15.83 Texas Instruments Track & Field 8
3 Heidi McCauley 63 17.37 Texas Instruments Track & Field 7
4 Heidi Nagel 61 21.19 Texas Instruments Track & Field 6
5 Kelly Perez 63 21.33 Aerospace Meteor Track Club 5
Men Place Name Age Time Team Points
1 Michael Bradecamp 60 12.16 AT&T Running Club 10
2 Marcus W Shute 62 12.71 AT&T Running Club 8
3 Paul Westbrook 64 13.96 Texas Instruments Track & Field 7
4 Dave Zigan 61 14.66 GE Runners 6
5 Alex Szczapa 62 14.90 Texas Instruments Track & Field 5
6 Tony Salvaggio 64 14.99 Aerospace Meteor Track Club 4
7 David Adlis 64 15.81 Aerospace Meteor Track Club 3
8 David Tucker 63 16.30 Texas Instruments Track & Field 2
9 Charles Parkinson 61 16.90 Northrup Grumman 1
10 John Cooke 60 17.00 AT&T Running Club 1
11 Robert Kellogg 63 17.35 Aerospace Meteor Track Club 1
12 Ed Arenberg 61 18.78 Aerospace Meteor Track Club 1
13 David Norwood 64 20.90 Aerospace Meteor Track Club 1
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 17.18 BP Track and Field 10
2 Cherylyn Hardin 67 19.95 AT&T Running Club 8
3 Amie Durden 68 25.70 AT&T Running Club 7
4 Reyna Cabrera 65 29.00 BP Track and Field 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 Russell Haschke 69 14.54 Texas Instruments Track & Field 10
2 John Araujo 66 17.18 Boeing 8
3 Gary Smith 65 19.48 AT&T Running Club 7
4 Fernando Ceccopieri 67 19.69 GE Runners 6
5 Bruce Hamilton 69 21.00 GE Runners 5
6 James Morehart 65 23.10 Aerospace Meteor Track Club 4
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 20.52 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 23.85 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Donald Tarasewicz 70 13.67 AT&T Running Club 10
2 Robert Richardson 71 14.10 AT&T Running Club 8
3 Joseph Hehn 70 16.04 AT&T Running Club 7
4 Steve McCallie 72 16.75 GE Runners 6
5 Randy Stroud 70 20.99 AT&T Running Club 5
6 Benji Durden 73 21.50 AT&T Running Club 4
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Bruce Bradley 76 15.44 AT&T Running Club 10
2 Herbert Jackson 77 18.00 AT&T Running Club 8
3 Lou Putnam 78 23.25 AT&T Running Club 7
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Rio King 82 18.79 Texas Instruments Track & Field 10
2 Wally Capps 84 22.70 Texas Instruments Track & Field 8
3 Ken Morrison 84 25.50 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Wayne Sult 80 30.88 Aerospace Meteor Track Club 6
 
200m  (scroll to top)  bold column determines place
18-29  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Cami Gale 24 27.00 Northrup Grumman 10
2 Karmin A. Shute 28 27.25 AT&T Running Club 8
3 Jerica Kotarak 28 30.21 GE Runners 7
4 Amber Gore 27 30.88 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Ashley Cox 27 31.08 Texas Instruments Track & Field 5
6 Maia Heineck 27 31.39 GE Runners 4
7 Jennifer Jordan 28 32.30 Texas Instruments Track & Field 3
8 Cheryl Lee 25 32.71 Aerospace Meteor Track Club 2
9 Chelsea Thangavelu 27 44.72 Aerospace Meteor Track Club 1
Men Place Name Age Time Team Points
1 Benjamin Batoosingh 26 21.99 Texas Instruments Track & Field 10
2 Max Wheless 21 26.96 AT&T Running Club 8
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Katie Saindon 33 26.00 GE Runners 10
2 Megan Wilkinson 33 40.20 GE Runners 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Alex Wang 33 23.50 Texas Instruments Track & Field 10
2 Brandon Cox 31 24.31 GE Runners 8
3 Andrew McCartney 31 26.25 GE Runners 7
35-39  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jenny Turner 39 32.18 AT&T Running Club 10
2 Amy Schnoor 35 37.12 Texas Instruments Track & Field 8
3 Ashley Kowalski 35 41.40 Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Myreon Sartin 36 23.91 AT&T Running Club 10
2 Anthony Fagnani 36 27.97 Texas Instruments Track & Field 8
3 James Faulkner 37 30.01 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Kevin Lamb 36 30.80 AT&T Running Club 6
5 Ben Hilton 39 32.63 BP Track and Field 5
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Elizabeth Ferguson 42 31.29 Texas Instruments Track & Field 10
2 Kelley Necioglu 40 32.90 AT&T Running Club 8
3 Julie Rembold 44 33.83 Texas Instruments Track & Field 7
4 Sara Hames 43 34.16 Texas Instruments Track & Field 6
5 Breeanne Martin 41 39.43 AT&T Running Club 5
6 Lauren Johnson 44 39.72 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Halle Cupp 44 40.30 GE Runners 3
8 Regina Massingill 41 43.20 BP Track and Field 2
Men Place Name Age Time Team Points
1 Aaron Myrick 40 31.30 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Benjamin Hagan 42 35.90 AT&T Running Club 8
3 Daniel Crowley 43 41.30 Aerospace Meteor Track Club 7
45-49  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Katie Schneider 47 33.56 AT&T Running Club 10
2 Terita Norton 47 42.50 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Christine Haight 49 1:02.00 Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jason Green 47 25.44 Texas Instruments Track & Field 10
2 Jeff Rodgers 45 29.66 AT&T Running Club 8
3 Leonardo Pierre 45 32.20 Texas Instruments Track & Field 7
50-54  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Eve Lariviere 52 32.48 GE Runners 10
2 Denise Guess 52 54.77 TPC Group 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Scott Dunsford 51 26.59 GE Runners 10
2 Rich Doyon 53 29.40 Texas Instruments Track & Field 8
3 Todd Fischer 53 34.46 GE Runners 7
4 Cong Vo 51 36.46 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Simon Liu 52 37.50 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Peter Dumoulin 54 38.69 TPC Group 4
7 Justin Slaymaker 53 42.19 AT&T Running Club 3
8 Jason Monusko 50 44.05 Aerospace Meteor Track Club 2
9 Michael Kantner 53 46.26 Aerospace Meteor Track Club 1
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Denise Lawson 58 38.48 Booz Allen Hamilton 10
2 Kaipo McCartney 55 41.41 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Nancy Broughel 58 41.70 AT&T Running Club 7
4 Robin Sayed 55 44.00 AT&T Running Club 6
5 Donna Finnegan 59 46.90 AT&T Running Club 5
6 Laura Needels 58 47.28 Aerospace Meteor Track Club 4
Men Place Name Age Time Team Points
1 Brian Gore 57 28.57 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Claude Cirba 59 28.78 Texas Instruments Track & Field 8
3 Philippe Giguere 55 28.87 GE Runners 7
4 Paul Barker 55 29.22 Texas Instruments Track & Field 6
5 Bob Peters 57 29.44 AT&T Running Club 5
6 Steven Boedeker 55 29.50 Texas Instruments Track & Field 4
7 Brian Schmidt 55 33.70 Texas Instruments Track & Field 3
8 Cliff Maat 59 35.69 TPC Group 2
9 Robert Davis 55 36.09 Aerospace Meteor Track Club 1
10 Glenn Gesoff 58 47.80 BP Track and Field 1
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Sheri Phillips 62 35.03 Texas Instruments Track & Field 10
2 Jacklyn Slaughter 63 35.47 AT&T Running Club 8
3 Heidi McCauley 63 38.56 Texas Instruments Track & Field 7
4 Veronica Howard 62 40.05 Texas Instruments Track & Field 6
5 Heidi Nagel 61 44.86 Texas Instruments Track & Field 5
6 Kelly Perez 63 54.36 Aerospace Meteor Track Club 4
Men Place Name Age Time Team Points
1 Michael Bradecamp 60 25.18 AT&T Running Club 10
2 Marcus W Shute 62 28.53 AT&T Running Club 8
3 Paul Westbrook 64 29.93 Texas Instruments Track & Field 7
4 Michael Elliott 64 30.80 Texas Instruments Track & Field 6
5 Dave Zigan 61 30.85 GE Runners 5
6 David Tucker 63 32.40 Texas Instruments Track & Field 4
7 Tony Pacheco 63 32.63 AT&T Running Club 3
8 Tony Salvaggio 64 32.73 Aerospace Meteor Track Club 2
9 David Adlis 64 32.88 Aerospace Meteor Track Club 1
10 Charles Parkinson 61 35.70 Northrup Grumman 1
11 Ed Arenberg 61 39.71 Aerospace Meteor Track Club 1
12 David Norwood 64 46.30 Aerospace Meteor Track Club 1
13 Robert Kellogg 63 46.95 Aerospace Meteor Track Club 1
14 Steve Russo 61 48.20 Texas Instruments Track & Field 1
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 35.98 BP Track and Field 10
2 Cherylyn Hardin 67 45.66 AT&T Running Club 8
3 Reyna Cabrera 65 55.00 BP Track and Field 7
4 Amie Durden 68 57.30 AT&T Running Club 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 Russell Haschke 69 31.30 Texas Instruments Track & Field 10
2 Herbert Coolidge 68 32.80 Texas Instruments Track & Field 8
3 Bruce Hamilton 69 33.40 GE Runners 7
4 Ken Gibbons 67 34.14 AT&T Running Club 6
5 John Araujo 66 36.66 Boeing 5
6 RON SHRANKO 65 38.49 AT&T Running Club 4
7 Fernando Ceccopieri 67 42.03 GE Runners 3
8 Gary Smith 65 42.86 AT&T Running Club 2
9 James Morehart 65 52.80 Aerospace Meteor Track Club 1
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 42.59 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 49.66 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Donald Tarasewicz 70 27.72 AT&T Running Club 10
2 Robert Richardson 71 29.97 AT&T Running Club 8
3 Joseph Hehn 70 36.15 AT&T Running Club 7
4 Steve McCallie 72 36.30 GE Runners 6
5 Randy Stroud 70 45.01 AT&T Running Club 5
6 Benji Durden 73 47.20 AT&T Running Club 4
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Bruce Bradley 76 32.53 AT&T Running Club 10
2 Herbert Jackson 77 35.29 AT&T Running Club 8
3 Lou Putnam 78 52.83 AT&T Running Club 7
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Rio King 82 40.45 Texas Instruments Track & Field 10
2 Leonard Goldman 80 43.44 AT&T Running Club 8
3 Wally Capps 84 51.96 Texas Instruments Track & Field 7
4 Ken Morrison 84 54.60 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Wayne Sult 80 1:03.62 Aerospace Meteor Track Club 5
 
400m  (scroll to top)  bold column determines place
18-29  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Cami Gale 24 59.00 Northrup Grumman 10
2 Rebecca Ledsham 25 1:02.00 AT&T Running Club 8
3 Amber Gore 27 1:08.03 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Ashley Cox 27 1:09.40 Texas Instruments Track & Field 6
5 Cheryl Lee 25 1:13.12 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Jennifer Jordan 28 1:15.10 Texas Instruments Track & Field 4
7 Chelsea Thangavelu 27 1:36.63 Aerospace Meteor Track Club 3
Men Place Name Age Time Team Points
1 Christian Cortes 27 58.34 Texas Instruments Track & Field 10
2 Max Wheless 21 1:03.23 AT&T Running Club 8
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Katie Saindon 33 1:00.26 GE Runners 10
2 Megan Wilkinson 33 1:25.90 GE Runners 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Alex Wang 33 58.38 Texas Instruments Track & Field 10
2 Collin Budz 33 58.48 GE Runners 8
3 Brandon Cox 31 59.90 GE Runners 7
4 Andrew McCartney 31 1:01.30 GE Runners 6
5 Scott Bowen 34 1:07.49 TPC Group 5
35-39  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jenny Turner 39 1:09.09 AT&T Running Club 10
2 Ashley Kowalski 35 1:43.90 Aerospace Meteor Track Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Nathan Tew 36 1:00.60 Texas Instruments Track & Field 10
2 Michael Reynolds 38 1:01.74 Texas Instruments Track & Field 8
3 James Faulkner 37 1:08.88 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Kevin Lamb 36 1:10.00 AT&T Running Club 6
5 Ben Hilton 39 1:12.00 BP Track and Field 5
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Sara Hames 43 1:14.72 Texas Instruments Track & Field 10
2 Kelley Necioglu 40 1:14.90 AT&T Running Club 8
3 Julie Rembold 44 1:16.03 Texas Instruments Track & Field 7
4 Elizabeth Ferguson 42 1:21.57 Texas Instruments Track & Field 6
5 Halle Cupp 44 1:23.60 GE Runners 5
6 Breeanne Martin 41 1:27.41 AT&T Running Club 4
7 Lauren Johnson 44 1:30.14 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Regina Massingill 41 1:34.30 BP Track and Field 2
Men Place Name Age Time Team Points
1 Stefan Herzer 43 1:03.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Aaron Myrick 40 1:09.42 Aerospace Meteor Track Club 8
3 JP Fielder 44 1:13.00 BP Track and Field 7
4 Benjamin Hagan 42 1:16.20 AT&T Running Club 6
5 Daniel Crowley 43 1:26.89 Aerospace Meteor Track Club 5
45-49  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Katie Schneider 47 1:18.59 AT&T Running Club 10
2 Christine Haight 49 1:45.00 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Terita Norton 47 2:10.02 Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jason Green 47 58.60 Texas Instruments Track & Field 10
2 Jeff Rodgers 45 1:04.17 AT&T Running Club 8
3 Manny murret 45 1:12.65 Texas Instruments Track & Field 7
4 Leonardo Pierre 45 1:13.00 Texas Instruments Track & Field 6
5 Radu Matcovschi 46 1:22.73 Texas Instruments Track & Field 5
50-54  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Viola Schaeffer 50 1:18.98 Texas Instruments Track & Field 10
2 Denise Guess 52 3:37.00 TPC Group 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Rich Doyon 53 1:05.60 Texas Instruments Track & Field 10
2 Scott Dunsford 51 1:06.50 GE Runners 8
3 Simon Liu 52 1:25.00 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Cong Vo 51 1:29.83 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Justin Slaymaker 53 1:38.09 AT&T Running Club 5
6 Jason Monusko 50 1:42.26 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Michael Kantner 53 2:05.36 Aerospace Meteor Track Club 3
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Nancy Broughel 58 1:29.90 AT&T Running Club 10
2 Kaipo McCartney 55 1:31.84 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Robin Sayed 55 1:37.00 AT&T Running Club 7
4 Donna Finnegan 59 1:42.40 AT&T Running Club 6
5 Laura Needels 58 1:47.75 Aerospace Meteor Track Club 5
Men Place Name Age Time Team Points
1 Paul Barker 55 1:02.04 Texas Instruments Track & Field 10
2 Brian Gore 57 1:02.17 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Steven Boedeker 55 1:04.10 Texas Instruments Track & Field 7
4 Claude Cirba 59 1:04.90 Texas Instruments Track & Field 6
5 Bob Peters 57 1:05.74 AT&T Running Club 5
6 Don Livingston 59 1:08.75 AT&T Running Club 4
7 Brian Schmidt 55 1:11.10 Texas Instruments Track & Field 3
8 Robert Davis 55 1:12.63 Aerospace Meteor Track Club 2
9 Lee Wheless 55 1:14.62 AT&T Running Club 1
10 Glenn Gesoff 58 1:44.60 BP Track and Field 1
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Heidi McCauley 63 1:24.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Veronica Howard 62 1:30.00 Texas Instruments Track & Field 8
3 Heidi Nagel 61 1:33.39 Texas Instruments Track & Field 7
4 Jacklyn Slaughter 63 2:45.91 AT&T Running Club 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 Michael Bradecamp 60 1:01.04 AT&T Running Club 10
2 Dave Zigan 61 1:02.82 GE Runners 8
3 Marcus W Shute 62 1:05.31 AT&T Running Club 7
4 David Cannon 60 1:07.40 Texas Instruments Track & Field 6
5 Jim Dietz 64 1:08.20 Texas Instruments Track & Field 5
6 Michael Elliott 64 1:10.90 Texas Instruments Track & Field 4
7 David Tucker 63 1:12.50 Texas Instruments Track & Field 3
8 David Adlis 64 1:15.24 Aerospace Meteor Track Club 2
9 Paul Westbrook 64 1:15.63 Texas Instruments Track & Field 1
10 Charles Parkinson 61 1:15.80 Northrup Grumman 1
11 John Cooke 60 1:17.00 AT&T Running Club 1
12 Tony Pacheco 63 1:19.38 AT&T Running Club 1
13 David Norwood 64 1:22.20 Aerospace Meteor Track Club 1
14 Ed Arenberg 61 1:25.11 Aerospace Meteor Track Club 1
15 Tony Salvaggio 64 1:27.26 Aerospace Meteor Track Club 1
16 Robert Kellogg 63 1:37.17 Aerospace Meteor Track Club 1
17 Steve Russo 61 1:39.50 Texas Instruments Track & Field 1
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Amie Durden 68 1:57.50 AT&T Running Club 10
2 Reyna Cabrera 65 2:07.00 BP Track and Field 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Rich Alexander 65 1:06.34 AT&T Running Club 10
2 Herbert Coolidge 68 1:11.40 Texas Instruments Track & Field 8
3 Bruce Hamilton 69 1:13.00 GE Runners 7
4 Ken Gibbons 67 1:16.69 AT&T Running Club 6
5 John Araujo 66 1:23.66 Boeing 5
6 RON SHRANKO 65 1:27.28 AT&T Running Club 4
7 Fernando Ceccopieri 67 1:29.03 GE Runners 3
8 Gary Smith 65 1:35.58 AT&T Running Club 2
9 James Morehart 65 1:57.70 Aerospace Meteor Track Club 1
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 1:37.74 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 1:55.16 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Donald Tarasewicz 70 1:07.39 AT&T Running Club 10
2 Randy Stroud 70 1:33.69 AT&T Running Club 8
3 Benji Durden 73 1:40.60 AT&T Running Club 7
4 Steve McCallie 72 1:45.71 GE Runners 6
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Bruce Bradley 76 1:11.53 AT&T Running Club 10
2 Lou Putnam 78 2:00.83 AT&T Running Club 8
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Leonard Goldman 80 1:30.03 AT&T Running Club 10
2 Rio King 82 1:33.39 Texas Instruments Track & Field 8
3 Wally Capps 84 2:01.63 Texas Instruments Track & Field 7
4 Ken Morrison 84 2:16.40 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Wayne Sult 80 2:17.47 Aerospace Meteor Track Club 5
 
600m  (scroll to top)  bold column determines place
18-29  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Ashley Cox 27 2:04.55 Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Max Wheless 21 1:50.15 AT&T Running Club 10
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Megan Wilkinson 33 3:29.50 GE Runners 10
35-39  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Ashley Kowalski 35 3:23.00 Aerospace Meteor Track Club 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Michael Reynolds 38 1:42.77 Texas Instruments Track & Field 10
2 James Faulkner 37 1:55.52 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Ben Hilton 39 2:15.40 BP Track and Field 7
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kelley Necioglu 40 2:05.40 AT&T Running Club 10
2 Lauren Johnson 44 2:16.37 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Regina Massingill 41 2:35.70 BP Track and Field 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Benjamin Hagan 42 1:57.00 AT&T Running Club 10
2 Aaron Myrick 40 2:12.94 Aerospace Meteor Track Club 8
45-49  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jeff Rodgers 45 1:46.37 AT&T Running Club 10
50-54  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Todd Fischer 53 2:10.74 GE Runners 10
2 Cong Vo 51 2:30.36 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Justin Slaymaker 53 2:49.31 AT&T Running Club 7
4 Jason Monusko 50 2:52.30 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Michael Kantner 53 3:42.81 Aerospace Meteor Track Club 5
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kaipo McCartney 55 2:25.63 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Donna Finnegan 59 2:38.70 AT&T Running Club 8
3 Laura Needels 58 2:49.25 Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Philippe Giguere 55 1:41.79 GE Runners 10
2 Paul Barker 55 1:46.53 Texas Instruments Track & Field 8
3 Brian Gore 57 1:46.75 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Brian Schmidt 55 1:52.30 Texas Instruments Track & Field 6
5 Bob Peters 57 1:52.41 AT&T Running Club 5
6 Don Livingston 59 1:55.03 AT&T Running Club 4
7 Claude Cirba 59 2:00.13 Texas Instruments Track & Field 3
8 Lee Wheless 55 2:00.23 AT&T Running Club 2
9 Robert Davis 55 2:11.14 Aerospace Meteor Track Club 1
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Veronica Howard 62 2:27.77 Texas Instruments Track & Field 10
2 Heidi Nagel 61 2:42.89 Texas Instruments Track & Field 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Marcus W Shute 62 1:43.18 AT&T Running Club 10
2 Jim Dietz 64 1:45.00 Texas Instruments Track & Field 8
3 Michael Bradecamp 60 1:45.42 AT&T Running Club 7
4 Dave Zigan 61 1:48.44 GE Runners 6
5 David Tucker 63 2:00.30 Texas Instruments Track & Field 5
6 Ed Arenberg 61 2:06.53 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Robert Kellogg 63 2:34.51 Aerospace Meteor Track Club 3
8 David Norwood 64 2:35.80 Aerospace Meteor Track Club 2
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 2:28.25 BP Track and Field 10
2 Amie Durden 68 3:13.00 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Fernando Ceccopieri 67 2:16.38 GE Runners 10
2 Bruce Hamilton 69 2:18.00 GE Runners 8
3 RON SHRANKO 65 2:18.25 AT&T Running Club 7
4 Ken Gibbons 67 2:19.00 AT&T Running Club 6
5 Gary Smith 65 2:45.09 AT&T Running Club 5
6 John Araujo 66 2:47.02 Boeing 4
7 James Morehart 65 3:07.60 Aerospace Meteor Track Club 3
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 2:41.34 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 3:01.32 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Benji Durden 73 2:32.70 AT&T Running Club 10
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Bruce Bradley 76 2:11.17 AT&T Running Club 10
2 Lou Putnam 78 3:14.80 AT&T Running Club 8
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Leonard Goldman 80 2:23.91 AT&T Running Club 10
2 Rio King 82 2:43.01 Texas Instruments Track & Field 8
3 Wally Capps 84 3:10.96 Texas Instruments Track & Field 7
4 Ken Morrison 84 4:05.90 Aerospace Meteor Track Club 6
 
800m  (scroll to top)  bold column determines place
18-29  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Rebecca Ledsham 25 2:09.52 AT&T Running Club 10
2 Amber Gore 27 2:48.15 Aerospace Meteor Track Club 8
3 lena wood 21 3:02.30 Texas Instruments Track & Field 7
4 Chelsea Thangavelu 27 3:05.19 Aerospace Meteor Track Club 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 Alexander Boedeker 25 2:13.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 William Maines 22 2:19.04 Texas Instruments Track & Field 8
3 Nate McNutt 25 2:28.30 Texas Instruments Track & Field 7
4 Max Wheless 21 2:44.95 AT&T Running Club 6
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Megan Wilkinson 33 3:18.50 GE Runners 10
35-39  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jenny Turner 39 2:37.14 AT&T Running Club 10
2 Ashley Kowalski 35 7:43.00 Aerospace Meteor Track Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Nathan Tew 36 2:17.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Michael Reynolds 38 2:31.01 Texas Instruments Track & Field 8
3 Kevin Lamb 36 2:34.50 AT&T Running Club 7
4 James Faulkner 37 2:46.22 Aerospace Meteor Track Club 6
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Julie Rembold 44 2:40.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Kelley Necioglu 40 2:48.30 AT&T Running Club 8
3 Halle Cupp 44 2:54.20 GE Runners 7
4 Regina Massingill 41 3:23.90 BP Track and Field 6
5 Lauren Johnson 44 3:57.93 Aerospace Meteor Track Club 5
Men Place Name Age Time Team Points
1 Stefan Herzer 43 2:19.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 JP Fielder 44 2:43.00 BP Track and Field 8
3 Benjamin Hagan 42 2:48.20 AT&T Running Club 7
4 Aaron Myrick 40 3:02.36 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Daniel Crowley 43 3:43.85 Aerospace Meteor Track Club 5
45-49  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Becky Angeles 47 2:52.11 Texas Instruments Track & Field 10
2 Katie Schneider 47 2:56.49 AT&T Running Club 8
3 Christine Haight 49 3:52.00 Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Mitchel Fulce 46 2:32.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Jeff Rodgers 45 2:33.47 AT&T Running Club 8
50-54  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Viola Schaeffer 50 2:48.48 Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Keith Johnson 53 2:54.40 Texas Instruments Track & Field 10
2 Peter Dumoulin 54 3:06.60 TPC Group 8
3 Simon Liu 52 3:07.80 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Todd Fischer 53 3:09.52 GE Runners 6
5 Cong Vo 51 3:24.56 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Jason Monusko 50 3:40.39 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Justin Slaymaker 53 3:52.20 AT&T Running Club 3
8 Michael Kantner 53 4:35.50 Aerospace Meteor Track Club 2
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kaipo McCartney 55 3:02.55 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Robin Sayed 55 3:28.00 AT&T Running Club 8
3 Donna Finnegan 59 3:50.30 AT&T Running Club 7
4 Laura Needels 58 3:57.16 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Denise Lawson 58 4:12.99 Booz Allen Hamilton 5
Men Place Name Age Time Team Points
1 Brian Gore 57 2:26.32 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Paul Barker 55 2:27.80 Texas Instruments Track & Field 8
3 Brian Schmidt 55 2:29.42 Texas Instruments Track & Field 7
4 Don Livingston 59 2:39.17 AT&T Running Club 6
5 Claude Cirba 59 2:42.77 Texas Instruments Track & Field 5
6 Bob Peters 57 2:44.30 AT&T Running Club 4
7 Robert Davis 55 2:46.11 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Lee Wheless 55 2:50.46 AT&T Running Club 2
9 Cliff Maat 59 2:54.08 TPC Group 1
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Heidi McCauley 63 3:09.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 janet tolley 60 3:23.33 AT&T Running Club 8
3 Veronica Howard 62 3:27.47 Texas Instruments Track & Field 7
4 Beth Michalak 60 3:37.00 Texas Instruments Track & Field 6
5 Heidi Nagel 61 3:42.87 Texas Instruments Track & Field 5
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jim Dietz 64 2:23.50 Texas Instruments Track & Field 10
2 Dave Zigan 61 2:28.15 GE Runners 8
3 David Cannon 60 2:30.77 Texas Instruments Track & Field 7
4 David Tucker 63 2:51.50 Texas Instruments Track & Field 6
5 Ed Arenberg 61 3:01.94 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Tony Pacheco 63 3:09.47 AT&T Running Club 4
7 David Norwood 64 3:21.80 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Steve Russo 61 3:29.70 Texas Instruments Track & Field 2
9 Robert Kellogg 63 3:39.43 Aerospace Meteor Track Club 1
10 Tony Salvaggio 64 3:43.18 Aerospace Meteor Track Club 1
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 3:34.12 BP Track and Field 10
2 Reyna Cabrera 65 4:12.00 BP Track and Field 8
3 Amie Durden 68 4:13.30 AT&T Running Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Herbert Coolidge 68 2:25.80 Texas Instruments Track & Field 10
2 Rich Alexander 65 2:40.47 AT&T Running Club 8
3 John Araujo 66 2:57.70 Boeing 7
4 Fernando Ceccopieri 67 3:02.50 GE Runners 6
5 Steve Smith 66 3:05.52 Texas Instruments Track & Field 5
6 RON SHRANKO 65 3:09.60 AT&T Running Club 4
7 Bruce Hamilton 69 3:11.00 GE Runners 3
8 Gary Smith 65 3:48.99 AT&T Running Club 2
9 James Morehart 65 4:08.90 Aerospace Meteor Track Club 1
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 3:43.90 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 4:12.16 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Randy Stroud 70 3:17.74 AT&T Running Club 10
2 Benji Durden 73 3:36.20 AT&T Running Club 8
3 Richard Cheney 72 4:50.00 Texas Instruments Track & Field 7
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Bruce Bradley 76 2:52.38 AT&T Running Club 10
2 Lou Putnam 78 4:30.48 AT&T Running Club 8
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Leonard Goldman 80 3:15.50 AT&T Running Club 10
2 Rio King 82 3:52.88 Texas Instruments Track & Field 8
3 Wally Capps 84 4:24.62 Texas Instruments Track & Field 7
4 Ken Morrison 84 5:56.00 Aerospace Meteor Track Club 6
 
1200m  (scroll to top)  bold column determines place
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Megan Wilkinson 33 6:11.00 GE Runners 10
35-39  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Kevin Lamb 36 3:56.90 AT&T Running Club 10
2 James Faulkner 37 4:14.65 Aerospace Meteor Track Club 8
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Halle Cupp 44 4:32.40 GE Runners 10
2 Kelley Necioglu 40 4:35.50 AT&T Running Club 8
3 Regina Massingill 41 5:13.00 BP Track and Field 7
4 Lauren Johnson 44 7:14.84 Aerospace Meteor Track Club 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 JP Fielder 44 4:04.00 BP Track and Field 10
2 Benjamin Hagan 42 4:16.00 AT&T Running Club 8
3 Aaron Myrick 40 4:27.39 Aerospace Meteor Track Club 7
45-49  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jeff Rodgers 45 4:11.37 AT&T Running Club 10
50-54  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Todd Fischer 53 4:52.18 GE Runners 10
2 Jason Monusko 50 5:14.00 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Cong Vo 51 5:28.31 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Justin Slaymaker 53 6:06.05 AT&T Running Club 6
5 Michael Kantner 53 7:45.42 Aerospace Meteor Track Club 5
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kaipo McCartney 55 5:13.14 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Laura Needels 58 5:42.07 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Donna Finnegan 59 5:44.50 AT&T Running Club 7
4 Robin Sayed 55 6:02.00 AT&T Running Club 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 Brian Schmidt 55 3:53.70 Texas Instruments Track & Field 10
2 Brian Gore 57 4:00.81 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Paul Barker 55 4:02.13 Texas Instruments Track & Field 7
4 Don Livingston 59 4:06.29 AT&T Running Club 6
5 Pinghai Hao 56 4:10.00 Texas Instruments Track & Field 5
6 Robert Davis 55 4:27.82 Aerospace Meteor Track Club 4
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Heidi Nagel 61 5:48.43 Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jim Dietz 64 3:54.80 Texas Instruments Track & Field 10
2 Dave Zigan 61 4:08.28 GE Runners 8
3 Ed Arenberg 61 4:41.29 Aerospace Meteor Track Club 7
4 Robert Kellogg 63 5:35.76 Aerospace Meteor Track Club 6
5 David Norwood 64 6:20.30 Aerospace Meteor Track Club 5
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Amie Durden 68 6:48.90 AT&T Running Club 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Fernando Ceccopieri 67 4:37.93 GE Runners 10
2 Bruce Hamilton 69 5:02.00 GE Runners 8
3 Steve Smith 66 5:08.06 Texas Instruments Track & Field 7
4 Gary Smith 65 5:45.53 AT&T Running Club 6
5 John Araujo 66 6:18.47 Boeing 5
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 6:08.04 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 6:24.01 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Benji Durden 73 5:18.90 AT&T Running Club 10
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Bruce Bradley 76 5:27.17 AT&T Running Club 10
2 Lou Putnam 78 7:08.49 AT&T Running Club 8
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Leonard Goldman 80 5:03.06 AT&T Running Club 10
2 Rio King 82 6:30.56 Texas Instruments Track & Field 8
3 Ken Morrison 84 8:57.90 Aerospace Meteor Track Club 7
 
1600m  (scroll to top)  bold column determines place
18-29  
Women Place Name Age Time Team Points
1 lena wood 21 6:31.30 Texas Instruments Track & Field 10
2 Chelsea Thangavelu 27 7:18.00 Aerospace Meteor Track Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Alexander Boedeker 25 4:48.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 William Maines 22 4:50.72 Texas Instruments Track & Field 8
3 Patrick Schmidt 25 4:57.35 Texas Instruments Track & Field 7
4 Nate McNutt 25 5:24.90 Texas Instruments Track & Field 6
30-34  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Megan Wilkinson 33 6:37.50 GE Runners 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Scott Bowen 34 5:50.01 TPC Group 10
35-39  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Ashley Kowalski 35 9:28.00 Aerospace Meteor Track Club 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Nathan Tew 36 5:11.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Kevin Lamb 36 5:20.00 AT&T Running Club 8
3 James Faulkner 37 5:44.85 Aerospace Meteor Track Club 7
40-44  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kelley Necioglu 40 6:17.30 AT&T Running Club 10
2 Halle Cupp 44 6:18.80 GE Runners 8
3 Regina Massingill 41 7:00.10 BP Track and Field 7
4 Lauren Johnson 44 9:28.28 Aerospace Meteor Track Club 6
Men Place Name Age Time Team Points
1 JP Fielder 44 4:49.00 BP Track and Field 10
2 Aaron Myrick 40 5:53.88 Aerospace Meteor Track Club 8
3 Benjamin Hagan 42 6:03.40 AT&T Running Club 7
4 Daniel Crowley 43 7:29.59 Aerospace Meteor Track Club 6
45-49  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Becky Angeles 47 6:08.10 Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jeff Rodgers 45 5:43.15 AT&T Running Club 10
2 Xiao Liu 49 6:12.00 Texas Instruments Track & Field 8
3 Chad Kaneshige 49 6:41.75 Texas Instruments Track & Field 7
50-54  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Viola Schaeffer 50 6:02.79 Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Peter Dumoulin 54 5:59.48 TPC Group 10
2 Todd Fischer 53 6:26.75 GE Runners 8
3 Keith Johnson 53 6:31.30 Texas Instruments Track & Field 7
4 Simon Liu 52 6:47.80 Aerospace Meteor Track Club 6
5 Jason Monusko 50 7:12.00 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Cong Vo 51 7:27.66 Aerospace Meteor Track Club 4
7 Andrew Rowland 54 8:35.50 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Justin Slaymaker 53 9:05.09 AT&T Running Club 2
9 Michael Kantner 53 9:30.18 Aerospace Meteor Track Club 1
55-59  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Kaipo McCartney 55 6:54.08 Aerospace Meteor Track Club 10
2 Donna Finnegan 59 8:07.60 AT&T Running Club 8
3 Laura Needels 58 8:25.10 Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Team Points
1 Pinghai Hao 56 5:33.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Brian Schmidt 55 5:35.10 Texas Instruments Track & Field 8
3 Don Livingston 59 5:36.08 AT&T Running Club 7
4 Paul Barker 55 5:42.70 Texas Instruments Track & Field 6
5 Robert Davis 55 6:04.85 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Lee Wheless 55 6:06.61 AT&T Running Club 4
7 Brian Gore 57 6:18.89 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Cliff Maat 59 6:37.29 TPC Group 2
60-64  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Heidi McCauley 63 6:46.32 Texas Instruments Track & Field 10
2 Heidi Nagel 61 7:59.83 Texas Instruments Track & Field 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Jim Dietz 64 5:12.00 Texas Instruments Track & Field 10
2 Dave Zigan 61 5:49.82 GE Runners 8
3 Ed Arenberg 61 6:18.55 Aerospace Meteor Track Club 7
4 David Cannon 60 6:32.12 Texas Instruments Track & Field 6
5 David Norwood 64 7:12.12 Aerospace Meteor Track Club 5
6 Steve Russo 61 7:25.40 Texas Instruments Track & Field 4
7 Robert Kellogg 63 7:37.80 Aerospace Meteor Track Club 3
8 Tony Pacheco 63 7:45.00 AT&T Running Club 2
65-69  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Amie Durden 68 8:58.00 AT&T Running Club 10
Men Place Name Age Time Team Points
1 Fernando Ceccopieri 67 6:13.50 GE Runners 10
2 Herbert Coolidge 68 6:18.10 Texas Instruments Track & Field 8
3 Bruce Hamilton 69 6:53.00 GE Runners 7
4 James Drumm 66 7:07.50 Texas Instruments Track & Field 6
5 Gary Smith 65 7:51.36 AT&T Running Club 5
6 John Araujo 66 8:20.54 Boeing 4
7 James Morehart 65 8:56.70 Aerospace Meteor Track Club 3
70-74  
Women Place Name Age Time Team Points
1 Terry Gonzalez 70 8:34.99 Texas Instruments Track & Field 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 8:41.16 AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Team Points
1 Benji Durden 73 7:14.60 AT&T Running Club 10
2 Randy Stroud 70 7:15.70 AT&T Running Club 8
75-79  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Lou Putnam 78 9:56.43 AT&T Running Club 10
80-84  
Men Place Name Age Time Team Points
1 Leonard Goldman 80 6:49.06 AT&T Running Club 10
2 Rio King 82 8:57.96 Texas Instruments Track & Field 8
3 Wally Capps 84 9:23.71 Texas Instruments Track & Field 7
4 Ken Morrison 84 12:23.00 Aerospace Meteor Track Club 6
 
5K  (scroll to top)  bold column determines place. Hover over Age% for details.
18-29  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Chelsea Thangavelu 27 21:59.00
67.17
Aerospace Meteor Track Club 10
2 lena wood 21 22:20.00
64.53
Texas Instruments Track & Field 8
3 Amber Gore 27 25:07.00
58.79
Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Eric Hamer 27 13:31.27
96.02
AT&T Running Club 10
2 Alexander Boedeker 25 15:25.00
81.84
Texas Instruments Track & Field 8
3 Patrick Schmidt 25 17:29.43
72.13
Texas Instruments Track & Field 7
4 Glen Shumaker 28 18:18.00
70.97
Northrup Grumman 6
5 Nate McNutt 25 18:34.00
69.93
Texas Instruments Track & Field 5
6 John Harvey Pua 26 35:29.00
36.59
Texas Instruments Track & Field 4
30-34  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Megan Wilkinson 33 25:23.00
58.31
GE Runners 10
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Jonathan Aziz 33 15:33.00
84.49
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Wai Kit Chow 32 26:21.00
49.68
Texas Instruments Track & Field 8
35-39  
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Nathan Tew 36 17:45.00
73.06
Texas Instruments Track & Field 10
2 James Faulkner 37 19:45.00
67.97
Aerospace Meteor Track Club 8
3 WX Woon 37 22:59.00
58.41
Texas Instruments Track & Field 7
4 Kevin Lamb 36 24:51.00
53.67
AT&T Running Club 6
5 John Paul de Guzman 37 27:25.00
48.96
Texas Instruments Track & Field 5
40-44  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Julie Rembold 44 19:53.00
78.37
Texas Instruments Track & Field 10
2 Halle Cupp 44 21:21.00
72.99
GE Runners 8
3 Kelley Necioglu 40 21:24.00
70.89
AT&T Running Club 7
4 Regina Massingill 41 23:18.00
65.48
BP Track and Field 6
5 Elizabeth Ferguson 42 25:28.00
60.30
Texas Instruments Track & Field 5
6 Lauren Johnson 44 26:47.00
58.18
Aerospace Meteor Track Club 4
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 JP Fielder 44 17:36.00
80.16
BP Track and Field 10
2 Stefan Herzer 43 17:53.00
78.32
Texas Instruments Track & Field 8
3 Benjamin Hagan 42 19:44.10
70.46
AT&T Running Club 7
4 Aaron Myrick 40 21:58.00
62.41
Aerospace Meteor Track Club 6
5 Justin Bender 43 22:30.00
62.25
Northrup Grumman 5
6 Matt Booth 44 22:45.00
62.01
AT&T Running Club 4
45-49  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Becky Angeles 47 20:50.90
76.78
Texas Instruments Track & Field 10
2 Jennifer Kass 48 27:57.00
57.86
Texas Instruments Track & Field 8
3 Christine Haight 49 29:42.00
55.04
Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Xiao Liu 49 19:54.00
73.57
Texas Instruments Track & Field 10
2 Jeff Rodgers 45 20:26.00
69.55
AT&T Running Club 8
3 Leonardo Pierre 45 21:42.00
65.49
Texas Instruments Track & Field 7
4 Chad Kaneshige 49 23:48.00
61.52
Texas Instruments Track & Field 6
5 Manny murret 45 23:51.00
59.59
Texas Instruments Track & Field 5
50-54  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Viola Schaeffer 50 20:07.00
82.14
Texas Instruments Track & Field 10
2 Bebe Ramzah 53 21:37.01
79.02
AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Keith Johnson 53 20:54.00
72.23
Texas Instruments Track & Field 10
2 Todd Fischer 53 21:15.30
71.03
GE Runners 8
3 Alexander Stur 50 22:27.00
64.25
Texas Instruments Track & Field 7
4 Simon Liu 52 23:50.00
62.85
Aerospace Meteor Track Club 6
5 Andrew Rowland 54 25:02.00
60.78
Aerospace Meteor Track Club 5
6 Cong Vo 51 25:25.00
58.49
Aerospace Meteor Track Club 4
7 Jason Monusko 50 26:25.00
55.84
Aerospace Meteor Track Club 3
8 Justin Slaymaker 53 32:48.00
46.03
AT&T Running Club 2
9 Michael Kantner 53 36:10.00
41.74
Aerospace Meteor Track Club 1
55-59  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Robin Sayed 55 21:56.00
79.67
AT&T Running Club 10
2 Kaipo McCartney 55 23:52.00
73.21
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Laura Needels 58 25:16.37
71.60
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Donna Finnegan 59 26:57.10
67.95
AT&T Running Club 6
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Philippe Giguere 55 17:35.50
87.18
GE Runners 10
2 Brian Schmidt 55 18:23.00
83.42
Texas Instruments Track & Field 8
3 Pinghai Hao 56 19:15.00
80.30
Texas Instruments Track & Field 7
4 Don Livingston 59 19:26.28
81.48
AT&T Running Club 6
5 Paul Barker 55 20:17.00
75.61
Texas Instruments Track & Field 5
6 Fred Hinchcliffe 56 20:24.00
75.78
GE Runners 4
7 Lee Wheless 55 21:15.53
72.14
AT&T Running Club 3
8 Robert Davis 55 22:46.00
67.36
Aerospace Meteor Track Club 2
9 Bob Peters 57 23:14.00
67.07
AT&T Running Club 1
10 Brian Gore 57 25:07.00
62.04
Aerospace Meteor Track Club 1
11 Glenn Gesoff 58 26:20.00
59.65
BP Track and Field 1
60-64  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 janet tolley 60 24:00.49
77.21
AT&T Running Club 10
2 Heidi McCauley 63 24:06.00
79.84
Texas Instruments Track & Field 8
3 Heidi Nagel 61 28:25.00
66.04
Texas Instruments Track & Field 7
4 Madeline Deleski 64 29:48.00
65.40
AT&T Running Club 6
5 Amy Gale 64 30:12.00
67.40
Northrup Grumman 5
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Jim Dietz 64 18:06.00
91.23
Texas Instruments Track & Field 10
2 Dave Zigan 61 20:41.00
77.84
GE Runners 8
3 Ed Arenberg 61 22:06.00
72.85
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Robert Kellogg 63 23:04.00
70.98
Aerospace Meteor Track Club 6
5 Steve Russo 61 23:23.00
68.85
Texas Instruments Track & Field 5
6 David Norwood 64 27:47.00
59.43
Aerospace Meteor Track Club 4
7 John Cooke 60 28:17.80
56.43
AT&T Running Club 3
8 Tony Salvaggio 64 31:06.00
53.09
Aerospace Meteor Track Club 2
65-69  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Amie Durden 68 29:01.50
70.77
AT&T Running Club 10
2 Reyna Cabrera 65 29:22.00
67.22
BP Track and Field 8
3 Dianna Sulser 68 30:52.00
66.55
Texas Instruments Track & Field 7
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Steven Chavez 67 19:12.90
88.19
AT&T Running Club 10
2 Herbert Coolidge 68 20:09.00
84.87
Texas Instruments Track & Field 8
3 Bruce Hamilton 69 20:20.10
84.96
GE Runners 7
4 Fernando Ceccopieri 67 20:33.50
81.28
GE Runners 6
5 James Drumm 66 24:42.00
68.01
Texas Instruments Track & Field 5
6 Steve Smith 66 25:08.50
66.81
Texas Instruments Track & Field 4
7 TJ Candy 66 25:25.00
66.09
GE Runners 3
8 Gary Smith 65 26:12.00
63.56
AT&T Running Club 2
9 RON SHRANKO 65 27:18.98
60.97
AT&T Running Club 1
10 James Morehart 65 28:43.00
57.99
Aerospace Meteor Track Club 1
11 Andy Gale 69 32:18.00
52.77
Northrup Grumman 1
70-74  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Maribel Fraser 71 25:41.00
83.35
AT&T Running Club 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 28:17.40
79.02
AT&T Running Club 8
3 Terry Gonzalez 70 30:29.98
69.21
Texas Instruments Track & Field 7
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Chuck Hull 71 22:00.00
80.36
Texas Instruments Track & Field 10
2 Benji Durden 73 22:38.00
80.26
AT&T Running Club 8
3 Randy Stroud 70 23:55.00
73.03
AT&T Running Club 7
75-79  
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Bruce Bradley 76 27:44.00
68.78
AT&T Running Club 10
2 Lou Putnam 78 33:48.00
58.67
AT&T Running Club 8
80-84  
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Leonard Goldman 80 21:51.90
94.81
AT&T Running Club 10
2 Lowell Mutchelknaus 82 27:09.00
80.30
AT&T Running Club 8
3 Wally Capps 84 29:34.00
78.12
Texas Instruments Track & Field 7
4 Rio King 82 30:59.00
70.37
Texas Instruments Track & Field 6
5 Wayne Sult 80 36:00.00
57.58
Aerospace Meteor Track Club 5
6 Ken Morrison 84 38:30.00
59.99
Aerospace Meteor Track Club 4
 
10K  (scroll to top)  bold column determines place. Hover over Age% for details.
18-29  
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Eric Hamer 27 27:44.87
96.28
AT&T Running Club 10
2 Alexander Boedeker 25 32:16.00
81.61
Texas Instruments Track & Field 8
3 Patrick Schmidt 25 38:03.00
70.21
Texas Instruments Track & Field 7
4 John Harvey Pua 26 1:23:21.00
32.05
Texas Instruments Track & Field 6
30-34  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Megan Wilkinson 33 50:00.00
60.82
GE Runners 10
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Jonathan Aziz 33 32:33.00
82.36
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Wai Kit Chow 32 44:08.00
60.63
Texas Instruments Track & Field 8
35-39  
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 James Faulkner 37 39:30.00
68.86
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Kevin Lamb 36 41:09.00
65.78
AT&T Running Club 8
3 WX Woon 37 48:23.00
56.22
Texas Instruments Track & Field 7
4 Robert Rich 36 48:28.00
55.86
Texas Instruments Track & Field 6
40-44  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Julie Rembold 44 42:18.00
76.02
Texas Instruments Track & Field 10
2 Kelley Necioglu 40 45:04.00
69.30
AT&T Running Club 8
3 Halle Cupp 44 48:59.00
65.65
GE Runners 7
4 Lauren Johnson 44 55:35.00
57.85
Aerospace Meteor Track Club 6
5 Regina Massingill 41 58:11.00
54.01
BP Track and Field 5
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 JP Fielder 44 37:45.00
75.76
BP Track and Field 10
2 Stefan Herzer 43 40:45.00
69.62
Texas Instruments Track & Field 8
3 Benjamin Hagan 42 42:57.10
65.54
AT&T Running Club 7
4 Daniel Crowley 43 59:48.00
47.44
Aerospace Meteor Track Club 6
45-49  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Becky Angeles 47 43:32.00
76.05
Texas Instruments Track & Field 10
2 Jennifer Kass 48 55:24.00
60.43
Texas Instruments Track & Field 8
3 Christine Haight 49 1:07:00.00
50.56
Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Jeff Rodgers 45 42:59.00
67.07
AT&T Running Club 10
2 Leonardo Pierre 45 46:14.00
62.36
Texas Instruments Track & Field 8
3 Manny murret 45 48:24.00
59.57
Texas Instruments Track & Field 7
50-54  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Viola Schaeffer 50 40:46.00
84.08
Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Todd Fischer 53 46:45.00
65.92
GE Runners 10
2 Simon Liu 52 48:25.00
63.11
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Alexander Stur 50 48:59.00
61.46
Texas Instruments Track & Field 7
4 Cong Vo 51 55:50.00
54.26
Aerospace Meteor Track Club 6
5 Andrew Rowland 54 56:16.00
55.25
Aerospace Meteor Track Club 5
6 Jason Monusko 50 1:04:58.00
46.24
Aerospace Meteor Track Club 4
7 Justin Slaymaker 53 1:06:26.00
46.39
AT&T Running Club 3
8 Michael Kantner 53 1:13:12.00
42.10
Aerospace Meteor Track Club 2
55-59  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Nancy Broughel 58 49:29.30
76.52
AT&T Running Club 10
2 Robin Sayed 55 49:39.00
73.39
AT&T Running Club 8
3 Kaipo McCartney 55 53:12.00
68.49
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Laura Needels 58 54:25.50
69.58
Aerospace Meteor Track Club 6
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Brian Schmidt 55 38:03.00
82.42
Texas Instruments Track & Field 10
2 Fred Hinchcliffe 56 42:22.00
74.68
GE Runners 8
3 Lee Wheless 55 45:06.25
69.53
AT&T Running Club 7
4 Paul Barker 55 45:49.00
68.45
Texas Instruments Track & Field 6
5 Robert Davis 55 55:03.00
56.97
Aerospace Meteor Track Club 5
6 Glenn Gesoff 58 1:01:01.00
52.79
BP Track and Field 4
60-64  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Heidi McCauley 63 50:06.00
80.89
Texas Instruments Track & Field 10
2 janet tolley 60 51:01.25
76.22
AT&T Running Club 8
3 Heidi Nagel 61 59:09.00
66.64
Texas Instruments Track & Field 7
4 Madeline Deleski 64 1:00:51.00
67.55
AT&T Running Club 6
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Jim Dietz 64 38:16.00
88.98
Texas Instruments Track & Field 10
2 Ed Arenberg 61 47:53.00
69.14
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Steve Russo 61 48:33.00
68.19
Texas Instruments Track & Field 7
4 Robert Kellogg 63 50:44.00
66.48
Aerospace Meteor Track Club 6
5 John Cooke 60 1:00:31.00
54.20
AT&T Running Club 5
6 Tony Salvaggio 64 1:03:53.00
53.30
Aerospace Meteor Track Club 4
7 David Norwood 64 1:05:20.00
52.12
Aerospace Meteor Track Club 3
65-69  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Dianna Sulser 68 1:01:25.00
70.96
Texas Instruments Track & Field 10
2 Amie Durden 68 1:02:09.00
70.12
AT&T Running Club 8
3 Reyna Cabrera 65 1:03:39.00
65.51
BP Track and Field 7
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Steven Chavez 67 39:47.00
88.12
AT&T Running Club 10
2 Fernando Ceccopieri 67 42:48.00
81.49
GE Runners 8
3 TJ Candy 66 52:12.00
66.50
GE Runners 7
4 Bruce Hamilton 69 57:38.90
62.03
GE Runners 6
5 Gary Smith 65 58:51.00
58.42
AT&T Running Club 5
6 James Morehart 65 1:00:41.00
56.65
Aerospace Meteor Track Club 4
70-74  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Maribel Fraser 71 54:13.00
84.20
AT&T Running Club 10
2 Robin-Yvonne Paine 74 59:47.30
80.15
AT&T Running Club 8
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Benji Durden 73 47:33.00
79.00
AT&T Running Club 10
2 Randy Stroud 70 48:59.00
73.80
AT&T Running Club 8
75-79  
Women Place Name Age Time Age% Team Points
1 Willie Mundt 76 1:05:13.00
76.00
AT&T Running Club 10
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Bruce Bradley 76 1:01:10.00
64.50
AT&T Running Club 10
80-84  
Men Place Name Age Time Age% Team Points
1 Leonard Goldman 80 56:36.40
75.78
AT&T Running Club 10
2 Lowell Mutchelknaus 82 57:02.00
79.18
AT&T Running Club 8
3 Rio King 82 1:03:32.00
71.08
Texas Instruments Track & Field 7
4 Wally Capps 84 1:03:37.00
75.30
Texas Instruments Track & Field 6
5 Ken Morrison 84 1:22:33.00
58.03
Aerospace Meteor Track Club 5
 
discus  (scroll to top)  bold column determines place. Hover over DecPts for details.
18-29  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Maia Heineck 27 26.32m
398
GE Runners 10
2 Jerica Kotarak 28 22.64m
343
GE Runners 8
3 Ashley Cox 27 17.35m
262
Texas Instruments Track & Field 7
30-34  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Andrew McCartney 31 28.42m
409
GE Runners 10
2 Brandon Cox 31 19.25m
277
GE Runners 8
40-44  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Danielle Simons Bitz 44 22.37m
383
Bitz Exteriors Blitz Track & Field 10
50-54  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Stephen Rothwell 52 28.88m
467
Texas Instruments Track & Field 10
2 Andrew Rowland 54 15.21m
246
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Michael Kantner 53 14.17m
229
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Cong Vo 51 13.85m
224
Aerospace Meteor Track Club 6
55-59  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Laura Needels 58 7.98m
173
Aerospace Meteor Track Club 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Wayne VanLerberghe 56 26.01m
449
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Brian Gore 57 25.03m
432
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Robert Davis 55 22.63m
390
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Claude Cirba 59 12.91m
222
Texas Instruments Track & Field 6
60-64  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Sheri Phillips 62 19.82m
471
Texas Instruments Track & Field 10
2 Kelly Perez 63 18.3m
435
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Heidi McCauley 63 15.8m
375
Texas Instruments Track & Field 7
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Tony Thurman 60 34.42m
554
AT&T Running Club 10
2 David Adlis 64 25.78m
415
Aerospace Meteor Track Club 8
3 David Norwood 64 19.34m
311
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Tony Salvaggio 64 19.31m
311
Aerospace Meteor Track Club 6
5 Michael Bradecamp 60 17.92m
288
AT&T Running Club 5
6 Ed Arenberg 61 17.07m
275
Aerospace Meteor Track Club 4
65-69  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 22.52m
590
BP Track and Field 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Joe Johns 67 39.81m
704
AT&T Running Club 10
2 Bob Sommer 65 35.86m
634
GE Runners 8
3 Gary Smith 65 28.08m
497
AT&T Running Club 7
70-74  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Terry Gonzalez 70 11.26m
499
Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Billy Frang 70 33.41m
723
GE Runners 10
2 Steve McCallie 72 32.41m
701
GE Runners 8
80-84  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Wayne Sult 80 19.38m
522
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Ken Morrison 84 15.79m
425
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Rio King 82 13.95m
376
Texas Instruments Track & Field 7
 
high jump  (scroll to top)  bold column determines place. Hover over DecPts for details.
30-34  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 David Shumate 30 1.57m
704
Texas Instruments Track & Field 10
35-39  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Myreon Sartin 36 1.93m
915
AT&T Running Club 10
40-44  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Danielle Simons Bitz 44 1.35m
805
Bitz Exteriors Blitz Track & Field 10
50-54  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Rich Doyon 53 1.42m
811
Texas Instruments Track & Field 10
60-64  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Sheri Phillips 62 1.21m
992
Texas Instruments Track & Field 10
2 Heidi McCauley 63 1.02m
833
Texas Instruments Track & Field 8
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 David Tucker 63 1.37m
898
Texas Instruments Track & Field 10
2 David Cannon 60 1.3m
853
Texas Instruments Track & Field 8
3 Michael Bradecamp 60 1.07m
700
AT&T Running Club 7
4 David Adlis 64 0.81m
533
Aerospace Meteor Track Club 6
65-69  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 1m
894
BP Track and Field 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Rich Alexander 65 1.47m
1,035
AT&T Running Club 10
2 Russell Haschke 69 1.32m
928
Texas Instruments Track & Field 8
3 Bruce Hamilton 69 1.27m
892
GE Runners 7
70-74  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Terry Gonzalez 70 0.83m
764
Texas Instruments Track & Field 10
80-84  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Rio King 82 1.12m
911
Texas Instruments Track & Field 10
 
long jump  (scroll to top)  bold column determines place. Hover over DecPts for details.
18-29  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Jerica Kotarak 28 4.64m
661
GE Runners 10
2 Maia Heineck 27 3.43m
489
GE Runners 8
3 lena wood 21 2.82m
402
Texas Instruments Track & Field 7
30-34  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Brandon Cox 31 5m
596
GE Runners 10
2 Andrew McCartney 31 4.91m
586
GE Runners 8
3 David Shumate 30 4.75m
566
Texas Instruments Track & Field 7
4 Casey Gonta 30 3.95m
471
Texas Instruments Track & Field 6
40-44  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Elizabeth Ferguson 42 4.22m
757
Texas Instruments Track & Field 10
2 Breeanne Martin 41 3.73m
670
AT&T Running Club 8
50-54  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Eve Lariviere 52 3.31m
715
GE Runners 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Rich Doyon 53 4.01m
626
Texas Instruments Track & Field 10
2 Cong Vo 51 3.15m
492
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Todd Fischer 53 2.95m
460
GE Runners 7
55-59  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Robin Sayed 55 2.51m
607
AT&T Running Club 10
2 Kaipo McCartney 55 1.94m
469
Aerospace Meteor Track Club 8
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Brian Gore 57 4.15m
701
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Claude Cirba 59 3.18m
537
Texas Instruments Track & Field 8
60-64  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Sheri Phillips 62 3.33m
910
Texas Instruments Track & Field 10
2 Heidi McCauley 63 2.71m
739
Texas Instruments Track & Field 8
3 Kelly Perez 63 2.54m
694
Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 David Adlis 64 3.89m
718
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Tony Salvaggio 64 3.65m
674
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Michael Bradecamp 60 3.28m
606
AT&T Running Club 7
4 David Tucker 63 3.26m
602
Texas Instruments Track & Field 6
5 Ed Arenberg 61 2.31m
427
Aerospace Meteor Track Club 5
65-69  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 3.37m
1,061
BP Track and Field 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Russell Haschke 69 3.96m
802
Texas Instruments Track & Field 10
2 Bruce Hamilton 69 3.48m
706
GE Runners 8
3 Gary Smith 65 2.18m
443
AT&T Running Club 7
70-74  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Terry Gonzalez 70 1.81m
577
Texas Instruments Track & Field 10
80-84  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Rio King 82 1.9m
517
Texas Instruments Track & Field 10
 
shot put  (scroll to top)  bold column determines place. Hover over DecPts for details.
18-29  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Ashley Cox 27 8.84m
462
Texas Instruments Track & Field 10
2 Maia Heineck 27 8.27m
432
GE Runners 8
3 Jerica Kotarak 28 7.83m
409
GE Runners 7
4 lena wood 21 6.97m
364
Texas Instruments Track & Field 6
5 Annie Tucker 27 6.91m
361
Texas Instruments Track & Field 5
30-34  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Andrew McCartney 31 9.3m
458
GE Runners 10
2 Casey Gonta 30 9.09m
448
Texas Instruments Track & Field 8
3 Brandon Cox 31 7.32m
360
GE Runners 7
40-44  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Breeanne Martin 41 9.59m
600
AT&T Running Club 10
2 Danielle Simons Bitz 44 8.03m
502
Bitz Exteriors Blitz Track & Field 8
3 Elizabeth Ferguson 42 6.62m
414
Texas Instruments Track & Field 7
50-54  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Eve Lariviere 52 5.95m
428
GE Runners 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Stephen Rothwell 52 10.36m
623
Texas Instruments Track & Field 10
2 Andrew Rowland 54 8.08m
486
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Michael Kantner 53 6.44m
387
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Cong Vo 51 5.48m
329
Aerospace Meteor Track Club 6
55-59  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Denise Lawson 58 7.62m
553
Booz Allen Hamilton 10
2 Kaipo McCartney 55 4.72m
343
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Laura Needels 58 4.41m
320
Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Wayne VanLerberghe 56 8.35m
530
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Brian Gore 57 7.52m
477
Aerospace Meteor Track Club 8
3 Robert Davis 55 6.75m
428
Aerospace Meteor Track Club 7
4 Claude Cirba 59 5.41m
343
Texas Instruments Track & Field 6
60-64  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Sheri Phillips 62 7.18m
607
Texas Instruments Track & Field 10
2 Heidi McCauley 63 6.83m
578
Texas Instruments Track & Field 8
3 Kelly Perez 63 6.75m
571
Aerospace Meteor Track Club 7
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 David Tucker 63 9.9m
586
Texas Instruments Track & Field 10
2 Tony Thurman 60 8.43m
500
AT&T Running Club 8
3 Tony Salvaggio 64 8.24m
488
Aerospace Meteor Track Club 7
4 David Adlis 64 8.1m
480
Aerospace Meteor Track Club 6
5 David Norwood 64 7.94m
470
Aerospace Meteor Track Club 5
6 Ed Arenberg 61 5.31m
314
Aerospace Meteor Track Club 4
65-69  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Jovette Jolicoeur 65 8.95m
831
BP Track and Field 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Bob Sommer 65 13.54m
918
GE Runners 10
2 Joe Johns 67 11.02m
748
AT&T Running Club 8
3 Gary Smith 65 9.03m
612
AT&T Running Club 7
70-74  
Women Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Terry Gonzalez 70 5.82m
713
Texas Instruments Track & Field 10
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Steve McCallie 72 9.81m
716
GE Runners 10
2 Donald Tarasewicz 70 9.37m
684
AT&T Running Club 8
3 Billy Frang 70 8.31m
606
GE Runners 7
80-84  
Men Place Name Age Time DecPts Team Points
1 Wayne Sult 80 7.28m
593
Aerospace Meteor Track Club 10
2 Rio King 82 6.16m
502
Texas Instruments Track & Field 8
3 Wally Capps 84 5.92m
482
Texas Instruments Track & Field 7
4 Ken Morrison 84 5.82m
474
Aerospace Meteor Track Club 6

 
- Team Scores - (scroll to top)
Individual
Team Place
Team # of
Scores
# of Unique
Participants
Individual
Team Score
Points/
Score
Points/
Participant
Relay
Points
Participation
Team Score
Participation
Team Place
1. Texas Instruments Track & Field 258 67 1,981 7.68 29.57
2. AT&T Running Club 236 51 1,727 7.32 33.86
3. Aerospace Meteor Track Club 231 31 1,310 5.67 42.26
4. GE Runners 105 21 813 7.74 38.71
5. BP Track and Field 38 6 256 6.74 42.67
6. TPC Group 14 4 75 5.36 18.75
7. Northrup Grumman 10 6 48 4.80 8.00
8. Boeing 7 1 38 5.43 38.00
9. Bitz Exteriors Blitz Track & Field 3 1 28 9.33 28.00
10. Booz Allen Hamilton 3 1 25 8.33 25.00
10 Teams
contact
login